Unikalny koncept IMPLANT autorstwa Jakuba Szczęsnego powstanie jeszcze w tym roku

IMPLANT

IMPLANT (Fot.Jakub Szczęsny)

Jesienią tego roku spółka Nowa Epoka Handlu otworzy swoją flagową inwestycję IMPLANT - trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni. Koncept wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, technicznymi i realizacyjnymi. Zaprojektował go architekt Jakub Szczęsny.

Nowocześnie zaprojektowane kontenery powstaną na działce o powierzchni ponad 10 tys. m kw. przy ul. Chmielnej 75 w Warszawie. Do dyspozycji najemców przewidziano blisko 5 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Trzypoziomowy obiekt został podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną – z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, strefę usługowo-handlową w której m.in. znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów, oraz halę eventową przeznaczoną na wydarzenia społeczno-kulturalne. W tym miejscu będą się odbywały warsztaty, wystawy i prelekcje.

- Chcemy aby IMPLANT oprócz celów komercyjnych pełnił również funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów z którymi będziemy współpracować. IMPLANT to nasze dziecko i chcemy aby inwestycja realizowała założenia na których opiera się pomysł. Budujemy przyjazne lokalnej społeczności miejsce z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby lokalnej społeczności. To nie nasze miejsce. To wspólne miejsce które dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej

- mówi Łukasz Koziński – Prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Inspiracją projektową dla architekta Jakuba Szczęsnego były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie, czy ArtBox w Bangkoku.

Inwestycja oprócz oryginalnego projektu, będzie się też wyróżniać innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny mają podkreślać nastawienie na działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Warto podkreślić, że obiekt przy ulicy Chmielnej 75 w dużej części będzie składał się z powierzchni typu pop-up store, zaplanowanych dla około 80 najemców. 

W koncepcie IMPLANT będzie można zrobić zakupy, skorzystać z usług czy wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Ponadto przewidziano tez specjalną, wydzieloną strefę dla dzieci z ofertą warsztatów i zajęć rozwojowych.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • In this photo taken on Thursday, Sept. 21, 2017, a view of the World Cup stadium in Rostov-on-Don, Russia. (AP Photo) Tak prezentują się stadiony na Mistrzostwa Świata w Rosji. Niektóre z nich robią ogromne wrażenie!
 • Hala 100-lecia Cracovii Hala 100-lecia Cracovii - jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce
 • Pawilon w Barcelonie, proj. Mies van der Rohe, 1929 rok Mniej znaczy więcej - architektura mistrza minimalizmu
Komentarze (32)
Unikalny koncept IMPLANT autorstwa Jakuba Szczęsnego powstanie jeszcze w tym roku
Zaloguj się
 • Leszek Keszek

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobrze że Warszawa się rozwija pod względem ekologicznym. :)

 • Małgorzata Bogusław

  Oceniono 7 razy 1

  A co jest takiego unikalnego w tym projekcie, bo jakoś nie widzę?
  Pod względem estetycznym to zbiór zwykłych prostopadłościanów.
  Że drzewka są na dachu?
  No to co? Nie ma innych budynków z drzewami na dachu? Są.
  Poza tym KAŻDY HIPERMARKET pełni funkcje i komercyjne, i społeczne, bo ludzie chodzą tam nie tylko na zakupy, ale też, żeby się spotkać i pogadać.
  Od czasu świdermuzeum pan jakub nie rozwinął się ani trochę.

 • Melon 2

  0

  Jestem bardzo zadowolony że taki implant buduje się koło mnie. :)

 • Roksana laska

  0

  Na fb napisali że będzie show roomy, studia tatuażu, przestrzenie do warsztatów. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły