Biała Perła w Sudetach. W Resorcie Czarna Góra powstanie nowy hotel

Resort Czarna Góra to jedna z najdynamiczniej rozwijających się stacji narciarskich w Polsce. To właśnie tutaj, w Siennej, ma powstać Biała Perła - hotel i symbol resortu.

Architekci z pracowni Q2Studio mieli zaprojektować efektywny, nowoczesny obiekt hotelowy z przejrzystym układem funkcjonalnym. Ważnym aspektem była też ekspozycja budynku umożliwiająca mieszkańcom hotelu widok na stok narciarski.

Hotel przy Lux Torpedzie

Działka, na której ma stanąć hotel, znajduje się przy Lux Torpedzie, centralnym wyciągu ośrodka sportowego. Działka jest trudna i nieregularna - z dwóch stron otoczona górskimi strumieniami, z trzeciej terenem leśnym. Projektując obiekt, architekci poszukiwali formy, która najefektywniej wykorzysta walory trójkątnej działki. Brali pod uwagę jej metraż, potencjał widokowy i nasłonecznienie. Zdecydowali się na pięciopiętrowy budynek na planie trójkąta równoramiennego.

Hotel ma być widoczny w górskiej dolinie. Jeden narożnik będzie wyrastał tuż przy drodze dojazdowej. Drugi zostanie skierowany w stronę stoku narciarskiego. Zagwarantuje to gościom piękny widok na góry. Charakter wyrazistej bryły zostanie podkreślony przez zaoblone narożniki i rzeźbiarskie, delikatne cofnięcia elewacji na wyższych piętrach. Panoramiczne przeszklenia pokoi hotelowych i pasy międzykondygnacyjne z białego szkła pozwolą uzyskać delikatny i elegancki obiekt hotelowy, który dobrze wkomponuje się w górski krajobraz.

Hotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2StudioHotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2Studio Wiz. BLOK Studio; mat. Q2Studio

Apartamenty z panoramicznym widokiem

Hotel będzie posiadał przejrzysty układ funkcjonalny, który został oparty na centralnie położonym rdzeniu z komunikacją i techniczno-gospodarczą częścią budynku. Rdzeń zostanie otoczony przez korytarz hotelowy umożliwiający dostęp do wszystkich apartamentów i pokoi. W hotelu Biała Perła znajdą się pojedyncze pokoje z łazienką oraz apartamenty dwupokojowe i premium. Miejsca noclegowe o najwyższych standardzie umieszczone zostaną w narożnikach budynku. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się panoramicznymi przeszkleniami.

Hotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2Studio - panoramiczny widok z narożnych apartamentów.Hotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2Studio - panoramiczny widok z narożnych apartamentów. Wiz. BLOK Studio; mat. Q2Studio

Wzdłuż całej elewacji zaprojektowano lobby wraz z barem i strefą recepcji. W podziemnej części budynku powstanie narciarnia z wyjściem umożliwiającym bezpośrednie dojście do wyciągu narciarskiego oraz dwukondygnacyjny parking podziemny dla gości hotelowych. Na dachu przewidziano taras widokowy z komfortową strefą wypoczynkową.

Hotel Biała Perła  to ciekawy projekt. Ma ogromne szanse stać się wizytówką Czarnej Góry.

Projekt: Q2Studio

Wizualizacje: BLOK Studio

Inwestor: Spółka Czarna Góra Apartamenty

Hotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2StudioHotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2Studio Wiz. BLOK Studio; mat. Q2Studio

Hotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2StudioHotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2Studio Wiz. BLOK Studio; mat. Q2Studio

Hotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2StudioHotel Biała Perła w Siennej; proj. Q2Studio Wiz. BLOK Studio; mat. Q2Studio

Więcej o:
Komentarze (4)
Biała Perła w Sudetach. W Resorcie Czarna Góra powstanie nowy hotel
Zaloguj się
 • readerman

  Oceniono 7 razy 5

  Według mnie – dramat! Biurowiec ze Śródmieścia w Warszawie w centrum gór... Absolutnie niedopasowany – nie wtapia się, nie harmonizuje z otoczeniem, nie uzupelnia, nie „łapie" zmian pór roku jak np. śnieg na dachu, na ścianach. Czym tu się ekscytować? Gwałtem na krajobrazie?

 • elbrukmirek

  Oceniono 5 razy 5

  Resort coraz bardziej znany i rozwijający się lecz idzie to tylko w jednym kierunku ku jego upadłości. Więcej baz noclegowych, większa przepustowość na stokach a dalej tyle samo tras i potężne kolejki przed wyciągami a co za tym idzie coraz bardziej niebezpiecznie na stokach w sezonie już strach tam jeździć z dziećmi trzeba równomiernie inwestować jak w chotele to i w nowe trasy wtedy jest czym się chwalić

 • marekam71

  Oceniono 3 razy 3

  Ta szklana kostka z barierkami na płaskim dachu i bez balkonów będzie harmonizować z okolicą jeszcze bardziej niż okrąglak zwany Czarną Perłą.Brawo dla urzędników wydających pozwolenia. Interes dewelopera jest najważniejszy.

 • marekam71

  0

  Ta szklana kostka z barierkami na płaskim dachu i bez balkonów będzie pasować do okolicy jeszcze bardziej niż okrąglak zwany Czarną Perłą.Brawo dla urzędników wydających pozwolenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX