Domki letniskowe Brda w nowym wydaniu

Domki Brda doczekały się nowej odsłony. Architekci z pracowni SK-Architekci na nowo zdefiniowali najpopularniejszy polski domek letniskowy.

Brda to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych projektów domków letniskowych. W czasach PRL niewielkie, namiotowe bryły można było spotkać w całej Polsce - zarówno na prywatnych działkach jak i w ośrodkach wczasowych.

Projektanci z pracowni SK-Architekci opracowali koncepcję zespołu domków letniskowych w Karpaczu. Na warsztat wzięli popularną niegdyś Brdę, unowocześniając ją i dostosowując do obecnych standardów.

Powierzchnia zabudowy wynosi 34 m kw. Taki domek można postawić bez pozwolenia na budowę, na tzw. "zgłoszenie". Można wybrać pokrycie dachowe - dachówkę, łupek, blachę lub deski. Istnieje również możliwość montażu paneli fotowoltaicznych.Obiekty można posadowić na palach lub płycie.

W nowej Brdzie zrezygnowano z małych okien na rzecz przeszklonej elewacji. Na parterze zaprojektowano salon z otwartą kuchnią oraz łazienkę. Jest tu również wyjście na taras. Na piętrze zaplanowano sypialnię. Powstał również projekt większego domku (o powierzchni 47 m kw.) z dwoma sypialniami.

Domki zaprojektowano w technologii drewnianej, prefabrykowanej (Steico lub HBE). Montaż na budowie wraz z pokryciem dachy zajmuje ok. dwa tygodnie.

Projekt: SK-ARCHITEKCI | Arch. Karolina Szkapiak
Lokalizacja: Karpacz
Powierzchnia zabudowy obiektu: 34 m kw.

Domki Brda w nowej odsłonie od SK-architekciDomki Brda w nowej odsłonie od SK-architekci Fot. mat. SK-architekciWięcej o:
Komentarze (2)
Domki letniskowe Brda w nowym wydaniu
Zaloguj się
  • heresy

    Oceniono 1 raz 1

    Nikt nie czyta już tego portalu, więc po co pisać o pritzkerze. Lepiej reklamować jakieś budki.

  • jakobhorner

    0

    Dlaczego zrezygnowaliście z Makabryły? Lobby deweloperskie cisnęło redakcję?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX