"Design It. In Silesia." Trzecia edycja wystawy rusza już 13 lipca

Materiały prasowe

To już trzecia edycja wystawy o śląskim designie. W Galerii "Rondo Sztuki" w Katowicach będzie można ją zwiedzać od 13 do 27 lipca 2018.

Wystawa 'Design It. In Silesia.'
Materiały prasowe

Design ze Śląska łączy wątki zaczerpnięte ze sztuki, architektury i rzemiosła. Tradycja przeplata się z nowoczesnością. Wspólną wartością nowych produktów jest ich tradycyjnie śląska cecha: pragmatyczność. Wszystkie są funkcjonalne i użyteczne. Na wystawie chcemy pokazać przede wszystkim projekty premierowe, doceniane za innowacyjne rozwiązania i autorski wyrazisty styl. Ich twórcy zwykle pochodzą ze Śląska, często pracują i działają poza tym regionem. Swoim pracom nadają jednak zawsze "śląski znak jakości".

To już trzecia edycja wystawy "Design It. In Silesia." Prezentowaliśmy już śląski design w Instytucie Polskim w Berlinie (grudzień 2014) i Rondzie Sztuki ( luty/marzec 2015). Z okazji 5 urodzin Geszeftu wracamy z odświeżoną formułą wystawy ponownie do Ronda Sztuki, które od początku było współorganizatorem wydarzenia. Podobnie jak na poprzednich edycjach i tutaj skupiamy się na jednym z fragmentów większej całości jakim jest śląski design. Pokazujemy produkty, które w pewien sposób oddają stan śląskiego designu, ale zaznaczamy że jest to wybór subiektywny i absolutnie nie wyczerpujący tematu. Tym razem zestawiliśmy ze sobą projektantów już znanych i cenionych, z tymi którzy dopiero budują swoją pozycję w świecie designu. Wszystkie realizacje charakteryzują się jednak autorską wizją i oryginalnym podejściem do tematu.

Funkcjonalność z domieszką szaleństwa miesza się ze specyficznym poczuciem humoru. Estetyzacja produktu nigdy nie jest tutaj priorytetem, ale dbałość o detale nadaje tym projektom wizjonerskim projektom niepowtarzalny wygląd. W trzeciej edycji wystawy pokazujemy m.i.n.  biżuterię z funkcją terapeutyczną, kafle zrealizowane  w procesie recykligu czy książkę "Śląskie od kuchni", która w zabawny i  oryginalny sposób pokazuje tradycyjne regionalne danie. Co więcej pokazujemy na wystawie? O tym trzeba przekonać się samemu odwiedzając Rondo Sztuki od 13 do 27 lipca 2018!

W wystawie biorą udział: item projekt, Kamil Kowalczyk, Mateusz Mioduszewski, Code Design,  Sokka, Klaudia Gołaszczyk, Bujnie, Matylda Sałajewska, Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk, Poszetka.com, Bogdan Kosak

Kurator: Adrian Chorębała, Michał Kubieniec

Aranżacja wystawy: Joanna Kubieniec

Identyfikacja wizualna: Supergut studio

Koordynatorzy projektu: Michał Kubieniec, Dominik Tokarski

Organizatorzy: Geszeft, Rondo Sztuki, ASP w Katowicach

Partnerzy projektu: Urząd Miasta Katowice, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Skomentuj:

"Design It. In Silesia." Trzecia edycja wystawy rusza już 13 lipca