Paneliści i jury

 • Peter van Assche

  Architekt, założyciel holenderskiej pracowni bureau SLA

  Peter van Aassche rozpoczął pracę jako naukowiec w Aerospace Center w Monachium. Z wyróżnieniem ukończył studia z teorii informacji na Uniwersytecie w Eindhoven oraz rozpoczął studia doktoranckie w Instytucie Matematyki Eksperymentalnej w Essen. Tam odkrył, że może rozwijać swoją kreatywność projektując budynki. W 2001 roku ukończył Akademię Architektury i Urbanistyki w Rotterdamie. Od 2002 roku prowadzi własną pracownię bueau SLA. Jego projekty są świeże i zaskakujące. Wyróżnia je integralne podejście do budowy i środowiska. Ogromną wagę przykłada się do zrównoważonego rozwoju, stale szukając nowych rozwiazań nawet w bardzo złożonych kwestiach.

 • Michał Mazur

  Trendwatcher, dziennikarz, nomada

  Każdego roku ponad dwadzieścia razy odwiedza targi, festiwale i konferencje odbywające się w różnych miejscach świata – od Tokio, przez Dubaj, Mediolan i Nowy Jork, po San Francisco. Podczas swoich podróży szuka informacji o trendach związanych z dizajnem i nowymi technologiami, m.in.: wyposażeniem wnętrz, wirtualną rzeczywistością, internetem rzeczy, robotyką, projektowaniem interface’ów, dizajnem zaangażowanym społecznie i rzemiosłem

JURY

W komisji konkursowej zasiadają specjaliści w dziedzinie architektury. To oni wybierają finałową dziesiątkę i przyznają nagrodę specjalną.

 • Prof. Ewa Kuryłowicz

  Prof. dr hab. inż. architekt , kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, profesor tytularny od 2014 , wiceprezes i generalny projektant autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates , przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

  Laureatka medalu SARP Bene Merentibus 2015 i złotej odznaki SARP 2017. Sędzia SARP, juror w krajowych i międzynarodowych konkursach architektonicznych, Przewodnicząca Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych SARP w kadencji 2015-2019. Ekspert ACE ds. Projektowania Uniwersalnego w latach 2005-2008. Autorka licznych publikacji. Recenzentka prac doktorskich i habilitacyjnych Wydziałów Architektury Politechnik: Gdańskiej, Krakowskiej, Gliwickiej, Wrocławskiej, Warszawskiej. Promotorka ponad 120 dyplomów magisterskich i 50 inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, z których ponad 10 otrzymało nagrody krajowe i uczelniane. Członkini Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk w drugiej kadencji (2012-2015, 2015-2018).

  Prof. Ewa Kuryłowicz
 • Marcin Szczelina

  Krytyk i kurator architektury

  Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Współtwórca projektu Let’s talk about garbage prezentowanego na głównej wystawie Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Założyciel Architecture Snob - platformy do promocji polskiej architektury. Autor tekstów o kondycji współczesnej architektury. Publikował m.in. w Domus Magazine, Aesthetica Magazine, Monitor Magazyn. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz architektury.

  Marcin Szczelina
 • Natalia Paszkowska

  Architektka, projektantka przestrzeni wystawienniczych, a także szeroko pojętej architektury wnętrz, współzałożycielka pracowni WWAA

  Współautorka m.in Polskiego Pawilonu Expo w Szanghaju (2010), Służewskiego Domu Kultury (2013), planu urbanistycznego Soho Factory, w tym budynków mieszkalnych Rebel One (2013) i Kamion Cross (2014), pawilonu tymczasowego Stacja Mercedes (2013-16), a także ekspozycji stałej w Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim i Galerii Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie. Jej działania zostały wielokrotnie docenione, m.in Nagrodą Miasta st. Warszawy, Nagrodą Architektoniczną Polityki czy nagrodą indywidualną PKN Orlen w kategorii "architektura i design".

  Natalia Paszkowska
 • Paweł Stremski

  Dyrektor wydawniczy i programowy Gazeta.pl

  Autor bloga o sztuce współczesnej art.blox.pl. Współorganizator Targów Rzeczy Ładnych w Warszawie – wydarzenia propagującego dobre, polskie wzornictwo. Imprezie towarzyszy program konferencji poświęcony dobremu projektowaniu, przestrzeni publicznej oraz architekturze. Członek Rady Art Walk - plenerowej galerii sztuki na placu Europejskim.

  Paweł Stremski
 • Katarzyna Furgalińska

  Architekt

  Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej i w The Oslo School of Architecture and Design. Doświadczenie zdobywała w KWK Promes w Katowicach oraz w Ghilardi+Hellsten Arkitekter w Oslo. Jest laureatką wielu nagród w kraju i za granicą. W zespole z Michałem Lisińskim wygrała m.in. Europan 10 oraz konkurs na projekt zagospodarowania placu Toftegaards w Kopenhadze. Oprócz własnej działalności projektowej angażuje się w działania artystyczne na styku architektury i innych dyscyplin w ramach kolektywu SUPERGUT STUDIO.

  Katarzyna Furgalińska
 • Grzegorz Layer

  Architekt

  Swoją pracę magisterską poświęcił rewitalizacji katowickiej Rawy, czym wywołał szeroką dyskusję na temat roli rzeki w przestrzeni miasta. Od 2013 roku współtworzy cykliczny projekt rewitalizacji katowickich podwórek Plac Na Glanc, nagrodzony w 2015 roku Wyróżnieniem Marszałka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Jego projekty adaptacji poddasza w Katowicach oraz Domu na Kaszubach zostały nagrodzone w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego (20. i 23. edycja). Na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" zdobył nagrodę za najlepsze wykorzystanie przestrzeni scenicznej w spektaklu Carson City.

  Grzegorz Layer
 • Agnieszka Gołębiewska

  Kierownik Działu Marketingu firmy Anwis, wieloletniego partnera plebiscytu Bryła Roku.

  Agnieszka Gołębiewska
 • Wiktoria Głodowska

  Kierownik redakcji bryla.pl

  Z wykształcenia dziennikarz. Prywatnie miłośniczka dobrej architektury, sztuki ulicznej i polskiego wzornictwa. Od wielu lat związana z serwisem bryla.pl. Tropi dobrą architekturę podróżując po świecie, a swoimi znaleziskami dzieli się z czytelnikami na Instagramie.

  Wiktoria Głodowska
 • Natalia Szcześniak

  Architektka i urbanistka

  Współtwórczyni najpopularniejszego programu o architekturze i kulturze w Polsce „Architecture is a good idea”, który jako jeden z pierwszych zaczął opowiadać o kulturze i technice przystępnym językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu, gromadząc każdego tygodnia przed ekranami dziesiątki tysięcy widzów. Uważa, że dobra architektura musi iść w parze ze starannie zaprojektowaną urbanistyką, a w obu dziedzinach liczy się przede wszystkim dobry pomysł i holistyczne podejście.

  Natalia Szcześniak
 • Partner plebiscytu
 • Patronat honorowy
 • Partner