jury

jury

W komisji konkursowej zasiadają specjaliści w dziedzinie architektury. To oni wybierają finałową dziesiątkę i przyznają nagrodę specjalną.

Jury, w skład którego wchodzą architekci, naukowcy, krytycy architektury i przedstawicie mediów, wybiera 10 finałowych budynków, z pośród nominacji nadesłanych przez czytelników serwisu Bryla.pl. Komisja konkursowa przyznaje też nagrodę Jury, dla najlepszej realizacji.

 • Prof. Jan Słyk

  Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, architekt.

  Współzałożyciel i członek spółki autorskiej FP Akcent. Kierownik i współautor programu międzynarodowych warsztatów eksperymentalnych we Florencji (2005), w Trondheim (2006). Architekt budynków mieszkalnych i usługowych. Autor licznych publikacji i prac naukowych m.in. „Źródła architektury informacyjnej”.

  Prof. Jan Słyk
 • Anna Ostrowska

  Redaktorka prowadząca serwis Bryla.pl.

  Absolwentka Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Recenzentka Internetowego Magazynu „Teatralia”. Jest współzałożycielką i członkinią Stowarzyszenia "Przetwornik" działającego w sferze kultury i edukacji. Inicjatorka i organizatorka projektu „Miejsca wspólne — warsztaty z metody Design Thinking”.

  Anna Ostrowska
 • Grzegorz Stiasny

  Architekt i krytyk architektury. Wiceprezes SARP ds. Twórczości.

  Ekspert w konkursie europejskiej Nagrody Miesa van der Rohe. Laureat Honorowej Nagrody SARP 2012. Od 2001 roku wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Prowadzi pracownię architektoniczną ARE Stiasny/Wacławek.

  Grzegorz Stiasny
 • Marcin Szczelina

  Krytyk i kurator architektury.

  Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Współtwórca projektu Let’s talk about garbage prezentowanego na głównej wystawie Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Założyciel Architecture Snob - platformy do promocji polskiej architektury. Autor tekstów o kondycji współczesnej architektury. Publikował m.in. w Domus Magazine, Aesthetica Magazine, Monitor Magazyn. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz architektury.

  Marcin Szczelina
 • Paweł Stremski

  Dyrektor wydawniczy i programowy Gazeta.pl.

  Autor bloga o sztuce współczesnej art.blox.pl. Współorganizator Targów Rzeczy Ładnych w Warszawie – wydarzenia propagującego dobre, polskie wzornictwo. Imprezie towarzyszy program konferencji poświęcony dobremu projektowaniu, przestrzeni publicznej oraz architekturze. Członek Rady Art Walk - plenerowej galerii sztuki na placu Europejskim.

  Paweł Stremski
 • Radosław Gajda

  Architekt i wykładowca.

  Współautor i prowadzący program „Architecture is a good idea” na YouTube. Profesjonalnie opowiada o architekturze od ośmiu lat. Najpierw jako nauczyciel akademicki, później także prowadzący warsztaty dla dzieci, wreszcie jako wideobloger stara się pokazać wszystkim, że architektura to dobry pomysł.

  Radosław Gajda