Paneliści i jury

Peter van Assche

Peter van Assche

Architekt, założyciel holenderskiej pracowni bureau SLA

Peter van Aassche rozpoczął pracę jako naukowiec w Aerospace Center w Monachium. Z wyróżnieniem ukończył studia z teorii informacji na Uniwersytecie w Eindhoven oraz rozpoczął studia doktoranckie w Instytucie Matematyki Eksperymentalnej w Essen. Tam odkrył, że może rozwijać swoją kreatywność projektując budynki. W 2001 roku ukończył Akademię Architektury i Urbanistyki w Rotterdamie. Od 2002 roku prowadzi własną pracownię bueau SLA. Jego projekty są świeże i zaskakujące. Wyróżnia je integralne podejście do budowy i środowiska. Ogromną wagę przykłada się do zrównoważonego rozwoju, stale szukając nowych rozwiazań nawet w bardzo złożonych kwestiach.

Michał Mazur

Michał Mazur

Trendwatcher, dziennikarz, nomada

Każdego roku ponad dwadzieścia razy odwiedza targi, festiwale i konferencje odbywające się w różnych miejscach świata – od Tokio, przez Dubaj, Mediolan i Nowy Jork, po San Francisco. Podczas swoich podróży szuka informacji o trendach związanych z dizajnem i nowymi technologiami, m.in.: wyposażeniem wnętrz, wirtualną rzeczywistością, internetem rzeczy, robotyką, projektowaniem interface’ów, dizajnem zaangażowanym społecznie i rzemiosłem

Jury

W komisji konkursowej zasiadają specjaliści w dziedzinie architektury. To oni wybierają finałową dziesiątkę i przyznają nagrodę specjalną.

Prof. Ewa Kuryłowicz

Prof. Ewa Kuryłowicz

Prof. dr hab. inż. architekt , kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, profesor tytularny od 2014 , wiceprezes i generalny projektant autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates , przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Laureatka medalu SARP Bene Merentibus 2015 i złotej odznaki SARP 2017. Sędzia SARP, juror w krajowych i międzynarodowych konkursach architektonicznych, Przewodnicząca Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych SARP w kadencji 2015-2019. Ekspert ACE ds. Projektowania Uniwersalnego w latach 2005-2008. Autorka licznych publikacji. Recenzentka prac doktorskich i habilitacyjnych Wydziałów Architektury Politechnik: Gdańskiej, Krakowskiej, Gliwickiej, Wrocławskiej, Warszawskiej. Promotorka ponad 120 dyplomów magisterskich i 50 inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, z których ponad 10 otrzymało nagrody krajowe i uczelniane. Członkini Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk w drugiej kadencji (2012-2015, 2015-2018).

Marcin Szczelina

Marcin Szczelina

Krytyk i kurator architektury

Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Współtwórca projektu Let’s talk about garbage prezentowanego na głównej wystawie Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Założyciel Architecture Snob - platformy do promocji polskiej architektury. Autor tekstów o kondycji współczesnej architektury. Publikował m.in. w Domus Magazine, Aesthetica Magazine, Monitor Magazyn. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz architektury.

Natalia Paszkowska

Natalia Paszkowska

Architektka, projektantka przestrzeni wystawienniczych, a także szeroko pojętej architektury wnętrz, współzałożycielka pracowni WWAA

Współautorka m.in Polskiego Pawilonu Expo w Szanghaju (2010), Służewskiego Domu Kultury (2013), planu urbanistycznego Soho Factory, w tym budynków mieszkalnych Rebel One (2013) i Kamion Cross (2014), pawilonu tymczasowego Stacja Mercedes (2013-16), a także ekspozycji stałej w Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim i Galerii Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie. Jej działania zostały wielokrotnie docenione, m.in Nagrodą Miasta st. Warszawy, Nagrodą Architektoniczną Polityki czy nagrodą indywidualną PKN Orlen w kategorii "architektura i design".

Paweł Stremski

Paweł Stremski

Dyrektor wydawniczy i programowy Gazeta.pl

Autor bloga o sztuce współczesnej art.blox.pl. Współorganizator Targów Rzeczy Ładnych w Warszawie – wydarzenia propagującego dobre, polskie wzornictwo. Imprezie towarzyszy program konferencji poświęcony dobremu projektowaniu, przestrzeni publicznej oraz architekturze. Członek Rady Art Walk - plenerowej galerii sztuki na placu Europejskim.

Katarzyna Furgalińska

Katarzyna Furgalińska

Architekt

Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej i w The Oslo School of Architecture and Design. Doświadczenie zdobywała w KWK Promes w Katowicach oraz w Ghilardi+Hellsten Arkitekter w Oslo. Jest laureatką wielu nagród w kraju i za granicą. W zespole z Michałem Lisińskim wygrała m.in. Europan 10 oraz konkurs na projekt zagospodarowania placu Toftegaards w Kopenhadze. Oprócz własnej działalności projektowej angażuje się w działania artystyczne na styku architektury i innych dyscyplin w ramach kolektywu SUPERGUT STUDIO.

Grzegorz Layer

Grzegorz Layer

Architekt

Swoją pracę magisterską poświęcił rewitalizacji katowickiej Rawy, czym wywołał szeroką dyskusję na temat roli rzeki w przestrzeni miasta. Od 2013 roku współtworzy cykliczny projekt rewitalizacji katowickich podwórek Plac Na Glanc, nagrodzony w 2015 roku Wyróżnieniem Marszałka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Jego projekty adaptacji poddasza w Katowicach oraz Domu na Kaszubach zostały nagrodzone w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego (20. i 23. edycja). Na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" zdobył nagrodę za najlepsze wykorzystanie przestrzeni scenicznej w spektaklu Carson City.

Agnieszka Gołębiewska

Agnieszka Gołębiewska

Kierownik Działu Marketingu firmy Anwis, wieloletniego partnera plebiscytu Bryła Roku.

Wiktoria Głodowska

Wiktoria Głodowska

Kierownik redakcji bryla.pl

Z wykształcenia dziennikarz. Prywatnie miłośniczka dobrej architektury, sztuki ulicznej i polskiego wzornictwa. Od wielu lat związana z serwisem bryla.pl. Tropi dobrą architekturę podróżując po świecie, a swoimi znaleziskami dzieli się z czytelnikami na Instagramie.

Natalia Szcześniak

Natalia Szcześniak

Architektka i urbanistka

Współtwórczyni najpopularniejszego programu o architekturze i kulturze w Polsce „Architecture is a good idea”, który jako jeden z pierwszych zaczął opowiadać o kulturze i technice przystępnym językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu, gromadząc każdego tygodnia przed ekranami dziesiątki tysięcy widzów. Uważa, że dobra architektura musi iść w parze ze starannie zaprojektowaną urbanistyką, a w obu dziedzinach liczy się przede wszystkim dobry pomysł i holistyczne podejście.

Partner plebiscytu
ANWIS
Partner honorowy
Kingdom Of Netherlands
Partner
Skoda
BoConcept
Patroni medialni
Gazeta.pl
ekspertbudowlany.pl
Ladnydom
Ladnydom poradnik
4budowlani.pl
budowlani
Cztery Kąty
budnet.pl
cojestgrane24
budownictwo.org
Traffic Design
izolacje.com.pl
agencja rozwoju gdyni
nieruchomosci.biz
IPB
Tu Bylo Tu Stalo
Przeglad Budowlany
budowa.org
Mad White
Domo+
Patron główny
ANWIS
Partner
Blachy Pruszynski
Patroni medialni
Gazeta Wyborcza
cojestgrane24
Ladnydom
Ladnydom Poradnik