Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty na sprzedaż – czy warto w nie inwestować?

artykuł zewnętrzny

Oferta deweloperów obejmuje nie tylko mieszkania w podstawowym standardzie, ale również apartamenty nad morzem. Te drugie często są reklamowane jako nieruchomości z potencjałem inwestycyjnym. Poznaj kilka argumentów przemawiających za zakupem luksusowego apartamentu.

Apartamenty na sprzedaż – czy warto w nie inwestować?
Apartamenty na sprzedaż – czy warto w nie inwestować?
Velaresort.pl

Apartament nad morzem to zysk na poziomie 6-8 proc.

Luksusowe apartamentowce powstają w różnych częściach Polski – zarówno w dużych miastach, jak i miejscowościach tętniących życiem głównie w czasie sezonu urlopowego. Wszystkie te obiekty łączy jedno – na wynajmie lokali będących ich częścią można dobrze zarobić. Według specjalistów roczny zarobek jest zadowalający, bo apartamenty inwestycyjne nad morzem zapewniają zysk na poziomie od 6 do 8 proc.

Aby uzyskać jak najwyższą rentowność inwestycji w apartamenty nad morzem, trzeba zwrócić uwagę na:

  • położenie nieruchomości i ofertę. Obłożenie apartamentu w nadmorskiej miejscowości to priorytet. Jednocześnie ważna jest również oferta obiektu (SPA, basen, restauracja z ogródkiem, plac zabaw dla dzieci).
  • model biznesowy przyjęty przez operatora. Apartamenty nad morzem najczęściej są zarządzane przez profesjonalną firmę, a podział zysków może wynosić np. 70/30 – odpowiednio dla właściciela nieruchomości i operatora.
  • atrakcyjność regionu. Obiekt położony w pierwszej linii brzegowej będzie oferował doskonały widok na morze. Aby jednak jego obłożenie było jak najwyższe, w okolicy powinno znajdować się sporo atrakcji dla turystów.

Luksusowe apartamenty z czasem zyskują na wartości

Jednym z czynników wyróżniających nieruchomości z sektora premium jest m.in. ich lokalizacja. W mieście apartamenty powstają w najbardziej prestiżowych punktach, chociaż budynek nie zawsze jest nowy – może to być np. kamienica po rewitalizacji. Z kolei apartamenty na sprzedaż położone w pasie nadmorskim (Kołobrzeg, Świnoujście, Gdynia, Hel, Ustronie Morskie) lub pasie górskim (Zakopane, Szczawnica, Wisła) wyróżniają się atrakcyjnym widokiem z okiem, najczęściej są też położone blisko infrastruktury zbudowanej z myślą o turystach.

Ponieważ zarówno w dużych miastach, jak i miejscowościach turystycznych zasoby wolnych gruntów są ograniczone, to apartamenty w najlepszych lokalizacjach z czasem zyskują na wartości. Inaczej mówiąc, kupując dzisiaj apartamenty nad morzem, inwestor może liczyć na to, że nie będzie miał problemu z ich sprzedażą za 5, 10 czy 15 lat. Na takiej transakcji najpewniej też sporo zarobi. Ostateczny zysk zależy jednak od popularności danego apartamentowca. Tu z kolei kluczowe okazuje się doświadczenie inwestora w identyfikowaniu najbardziej perspektywicznych inwestycji.

Apartamenty wakacyjne są urządzone

Na rynku pierwotnym bardzo popularne są mieszkania oferowane w stanie deweloperskim. Nie dotyczy to jednak luksusowych apartamentów, które w momencie zakupu są w pełni wyposażone i gotowe do zamieszkania lub wynajmu. Skąd tak duża popularność oferty pod klucz? Wykończony apartament może od razu na siebie zarabiać, chociaż znaczenie ma też etap, na którym dochodzi do jego sprzedania.

Kupując luksusowy apartament, inwestor może liczyć na to, że lokal będzie wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań i udogodnień, w tym:

  • przestronny balkon. Luksusowe lokale mieszkalne przygotowane z myślą o wynajmie najczęściej wyróżniają się przestronnymi balkonami, z których widać plażę lub góry. Widok z okien często podbija stawkę za dobę pobytu.
  • klimatyzacja i ogrzewanie podłogowe. Dziś to już standard, a nowoczesne budynki mogą być też wyposażone w szereg rozwiązań z zakresu smart home.
  • aneks kuchenny. Możliwość samodzielnego przygotowania posiłków odróżnia apartamenty nad morzem od innych obiektów zakwaterowania. Dostęp do aneksu kuchennego jest szczególnie istotny dla osób planujących dłuższy pobyt nad jeziorem czy morzem.

Apartamenty nad morzem pod wynajem mogą wyróżniać się też metrażem. Nieruchomości o ponadnormatywnej powierzchni są charakterystyczne właśnie dla segmentu premium.

Apartamenty wakacyjne są bezobsługowe

Strategie inwestowania w nieruchomości różnią się pod względem zaangażowania wymaganego od inwestora. Przykładowo flipping wymaga stałego monitorowania nieruchomości przewidzianych do sprzedania przez osoby prywatne. Apartamenty nad morzem są z kolei bezobsługowe – inwestor nie bierze udziału w procesie ich wynajmu. Zajmuje się tym profesjonalny operator, który czuwa nad całym obiektem. Jednym z powodów popularności tego rozwiązania jest struktura właścicielska.

Ponieważ apartamenty nad morzem znajdujące się w jednym budynku mają wielu właścicieli, to działania marketingowe najlepiej prowadzić dla całego obiektu – analogicznie jak ma to miejsce w przypadku hotelu. Jednocześnie obecność operatora sprawia, że inwestorzy nie muszą martwić się o sprzątanie, zakwaterowanie czy udzielanie informacji gościom. To pozytywnie wpływa na wizerunek obiektu i opinie, jakie mają o tym miejscu turyści.

Wakacje we własnym apartamencie tuż przy plaży

Inwestowanie w apartamenty na sprzedaż najczęściej jest rozpatrywane przez pryzmat finansów. Jednak ten aspekt warto rozszerzyć również o korzyści niematerialne. Inwestycja w apartament tuż przy plaży oznacza uniezależnienie się od obiektów wypoczynkowych – wakacje można spędzić we własnym apartamencie mieszczącym się w obiekcie z basenem czy salami zabaw dla dzieci. Co więcej, wybierając apartamenty nad morzem, można kierować się własnymi preferencjami – wedle upodobań zdecydować się na powiat np. pucki czy kołobrzeski.

Apartament nad morzem to także wyjątkowe miejsce pod względem prywatności i komfortu mieszkania. Dodatkowo z lokalu można korzystać bez ograniczeń – wystarczy tylko zadbać o taką klauzulę w umowie z operatorem i pamiętać o rezerwacji terminu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Apartamenty na sprzedaż – czy warto w nie inwestować?