Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Basen z bloczków styropianowych - czy warto?

artykuł zewnętrzny

Zbudowanie basenu, który spełnia idealnie swoje funkcje, wygląda estetycznie i pozostaje przy tym odpowiednio zabezpieczony na długie lata nie jest prostym czy tanim przedsięwzięciem. Na szczęście są sposoby, aby ułatwić sobie pracę, zmniejszyć koszty oraz uzyskać wspaniały efekt. Jak to osiągnąć? Kluczem do sukcesu będą wysokiej jakości bloczki do budowy basenów.

Basen z bloczków styropianowych - czy warto?
Basen z bloczków styropianowych - czy warto?
Hirisch

Lekkie i odporne

Tradycyjna technologia wylewania betonu w uprzednio przygotowane szalunki to już raczej przeszłość. Bloczki do budowy basenów wykonane są ze styropianu i warto, aby posiadały podwójną gęstość, która zapewnia wystarczającą odporność na nacisk i ogólną wytrzymałość podczas przyszłego użytkowania. Warstwy styropianowe powinny zagwarantować podwójną izolację termiczną i umożliwić uzyskanie wybranego kształtu niecki. Materiał musi wyróżniać się lekkością, a jednocześnie pozostawać trwały i wyjątkowo odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wysokiej klasy styropian nigdy nie rozpuści się pod wpływem wody, nie wchłonie jej ani nie będzie pęczniał pod jej wpływem. Powinien pozostawać odporny na działanie wszelkich kwasów czy zasad oraz roztworów soli, a ponadto: pleśni, grzybów i bakterii.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Bloczki składa się praktycznie jak klocki, a po zazbrojeniu można w łatwy i szybki sposób zalać je betonem. Możliwe jest również wykonanie z nich dowolnych półek i schodów wewnętrznych. Umożliwiają budowę każdego basenu z pominięciem czasochłonnego i przede wszystkim kosztownego szalowania, tynkowania czy ocieplania. Swobodnie można przycinać je nożem bądź piłą, aby uzyskać pożądane kształty i wymiary. Bloczki do budowy basenów gwarantują zatem bezproblemową i szybką obróbkę, co czyni je niezwykle funkcjonalnym, prostym w samodzielnym przygotowaniu, a więc niedrogim w zastosowaniu materiałem. Ich wielkość można zawsze dostosować do wybranego gotowego lub własnego projektu.

Najlepsze bloczki do budowy basenów

Bloczki od renomowanego producenta zapewnią projektowi to, czego oczekujemy w efekcie podejmowanego przedsięwzięcia, a więc: lekkości w połączeniu z wytrzymałością, ergonomii i niewysokich w porównaniu do tradycyjnych metod kosztów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwe będzie uzyskanie oryginalnego i przede wszystkim estetycznego efektu, na który liczy każdy przyszły posiadacz przydomowego basenu. Bloczki do budowy basenów HIRSCH Porozell to produkty sprawdzone, funkcjonalne i niezawodne. Lata praktyki i ciągłe ulepszenia wprowadzane przez producenta pozwoliły na uzyskanie naprawdę wyjątkowego produktu, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i nie narazi na zbyt wysokie koszty budowy. Co więcej, takie rozwiązanie daje możliwość przynajmniej częściowego wykonania prac samodzielnie - nie ma zatem konieczności korzystania ze specjalistycznej pomocy fachowców na każdym etapie wykonywanych prac.

 

Więcej informacji na: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/bloczki-do-budowy-basenow/

    Więcej o:

Skomentuj:

Basen z bloczków styropianowych - czy warto?