Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drewno w rękach współczesnych architektów

Materiały partnera, firma DLH Poland

Drewno dzięki swoim walorom estetycznym oraz łatwości komponowania się z innymi materiałami pozwala na realizację nowoczesnych, a nawet awangardowych projektów. Znakomicie pokazuje to zorganizowany przez firmę DLH Poland cykl konkursów ?Drewno w Architekturze?. Szeroka gama egzotycznych gatunków drewna, doradztwo oraz bliska współpraca firmy DLH Poland z architektami sprzyja tworzeniu nowatorskich projektów.

Drewniany taras z desek IDECK marki DLH Poland
Drewniany taras z desek IDECK marki DLH Poland
Fot. DLH Poland

Dziś trudno sobie wyobrazić nowoczesny budynek mieszkalny czy też użyteczności publicznej bez elementów drewnianego wykończenia. Drewno jest surowcem, który doskonale komponuje się z niemal wszystkimi materiałami - szkłem, betonem, cegłą czy kamieniem. Doskonałym odzwierciedleniem jego szerokich możliwości w kształtowaniu architektury budynków, wnętrz i krajobrazu są prace laureatów Cyklu Konkursów organizowanych przez firmę DLH Poland - „Drewno w architekturze”.

- Ilość nadesłanych prac bardzo miło nas zaskoczyła. Otrzymaliśmy wiele ciekawych i oryginalnych projektów autorstwa młodych architektów. Wielu z nich wykazało się nowatorskim podejściem do tematu drewna w architekturze, choćby laureat II kategorii Cyklu Konkursów, który zaprezentował śmiały projekt renowacji elewacji budynku typu kostka. Nagrodzony projekt imponował skalą przeprowadzonych zmian oraz nowatorską koncepcją zastosowania drewna elewacyjnego. Jako firma chcemy być blisko architektów, by móc wspierać nowoczesne i odważne realizacje” - mówi Szymon Gacki, Marketing Manager w firmie DLH Poland.

Zwycięski projekt II  kategorii Cyklu Konkursów „Drewno w Architekturze

Produkty drewniane marki DLH Poland zainspirowały uczestników konkursu do stworzenia wielu niepowtarzalnych i odważnych koncepcji architektonicznych, które zachwycają swoją prostotą i elegancją. Wykorzystanie drewnianego wykończenia w postaci desek tarasowych IDECK® może nadać zupełnie nowego wyrazu całej bryle budynku, czego przykładem jest zwycięski projekt w III kategorii Cyklu Konkursów.

- Z myślą o promowaniu idei szerokiego zastosowania drewna w budownictwie firma DLH Poland wypracowała wiele narzędzi które mają zachęcać architektów do coraz szerszego stosowania tego surowca. Do ich dyspozycji są oddane dedykowane programy projektowe, wsparcie doradców technicznych oraz programy partnerskie zacieśniające stałą współpracę - mówi Szymon Gacki.

Wielość gatunków, wielość architektonicznych inspiracji

Produkty marki DLH Poland powstające z drewna z całego świata mają bardzo szerokie zastosowanie w architekturze wszelkiego rodzaju obiektów. Oferowana szeroka gama zarówno desek elewacyjnych EVERO®, desek tarasowych IDECK, jak i desek podłogowych litych oraz warstwowych stanowi kompletną propozycję. Wielość proponowanych przez firmę drewnianych rozwiązań architektonicznych od wielu lat spotyka się z dużym uznaniem polskich, jak i zagranicznych architektów.

- DLH Poland stara się animować współczesne trendy w architekturze dostarczając architektom najefektowniejsze gatunki drewna i pokazując, w jaki sposób można je zastosować w nowoczesnych obiektach. Firma posiada najszerszą na rynku polskim ofertę gatunków drewna, co daje możliwość wykonywania unikalnych i wyróżniających się realizacji - mówi Szymon Gacki.

Elementy elewacji oraz taras wykonane z drewna egzotycznego

Firma, tak w Polsce, jak i na świecie prowadzi działania edukujące i zwiększające świadomość możliwości wykorzystania drewna w budownictwie. Dzięki światowym doświadczeniom, obserwacjom trendów firma DLH Poland staje się partnerem zaangażowanym w powstawanie ciekawych architektonicznie realizacji. Wieloletnie doświadczenie czerpane z różnych rynków, szerokości geograficznych, klimatów jest zdecydowanym wsparciem dla architektów. Wspólne zaangażowanie pozwala wybrać najlepszy materiał pod względem nie tylko wzorniczym czy kolorystycznym, ale także technicznym. Firma przekazuje też wiedzę architektom i wykonawcom na temat konserwacji, tak by konstrukcje drewniane były maksymalnie trwałe i stanowiły wyróżniający się i zdobniczy element budowli. Wielość wykonanych realizacji pozwala na rzeczywiste zobrazowanie zamierzeń projektowych architekta. Jest to szczególnie cenne dla inwestora, który na etapie projektowym jest już w stanie widzieć jaki będzie ostateczny efekt.

Ekologia w architekturze


Coraz częściej nowoczesne projekty architektoniczne inspirowane są nurtem ekologicznym i to w znaczeniu ogólnym, nie tylko w odniesieniu do samego materiału, ale także do sposobu jego pozyskania. Firma DLH Poland jako lider w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego czuje się odpowiedzialna za środowisko naturalne. Prowadzi swoją działalność w oparciu o założenia Good Supplier Project, zgodnie z którym zaopatruje się w drewno u dostawców respektujących zasady racjonalnej gospodarki zasobami leśnymi. Program GSP pozwala na produkcję drewna bez powodowania uszczerbku dla lasów, przy jednoczesnej dbałości o interesy lokalnych społeczności i zabezpieczaniu leśnego ekosystemu. DLH Poland posiada certyfikat zgodności ze standardami łańcucha kontroli pochodzenia produktów wydany przez Forest Stewardship Council.

- DLH jako jedna z pierwszych firm w 1992 rozpoczęła aktywne prowadzenie ochrony środowiska. Obecnie prowadzone są 2 projekty w Ghanie i Brazylii, gdzie we współpracy z dostawcami odnawiamy produkcję drzewną w gospodarstwach leśnych. Czujemy się społecznie odpowiedzialni za ochronę światowych zasobów leśnych - chcemy mieć absolutną pewność, że przyszłym pokoleniom nie zabraknie drewna - mówi Szymon Gacki, Marketing Manager w firmie DLH Poland.

***

DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnianych. Powstała w 1990 roku jako firma eksportująca drewno i w krótkim czasie stworzyła wielopunktową sieć sprzedaży. Posiadając własne punkty dystrybucji, własne magazyny oraz zespół kompetentnych handlowców DLH Poland stała się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. DLH Poland to aktualnie 13 placówek zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Głównym celem DLH Poland jest zadowolenie wszystkich klientów i kontrahentów. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.

Firma DLH Poland troszczy się o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Posiada certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu, gwarantującego, że drewno w produktach DLH Poland pochodzi z właściwie zarządzanych lasów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drewno w rękach współczesnych architektów