Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gra światła i cienia: niezwykły bar na plaży

materiały partnera, Rockpanel

Wysoki poziom funkcjonalności i znakomita atmosfera - to dwie cechy widoczne w projekcie baru na plaży Seezeit Studentenwerk w Konstancji. Bar to przede wszystkim budynek użytkowy.

Bar na plaży Seezeit
Bar na plaży Seezeit
fot. Rockpanel

Pomieszczenia i wnętrze budynku o powierzchni 60 m² są zaprojektowane w sposób, który gwarantuje racjonalne działanie. Z drugiej strony plaża jest stylowym i klimatycznym miejscem odpoczynku i relaksu nad Jeziorem Bodeńskim. W celu optymalnego pogodzenia tych dwóch pozornie sprzecznych elementów architekci z biura Lutz and Roos w Konstancji celowo zdecydowali się na innowacyjny produkt przemysłowy, płyty Rockpanel Natural. Szerokie możliwości obróbki oferowane przez okładziny Rockpanel były tym, czego architekci szukali, aby stworzyć pożądaną atmosferę baru na plaży.

Światło na elewacji

Właściwości płyt Rockpanel Natural są decydujące w uzyskaniu wrażenia, jakie robi bar na plaży. Wytrzymały, naturalny i nielakierowany materiał budowlany przyczynia się do tworzenia zarówno wyglądu jak i atmosfery budynku. Efektowny charakter budynku tworzą panele Rockpanel, umieszczone na przodzie i na suficie oraz ozdoby luźno przymocowane na całej szerokości fasady.

Czynnikiem decydującym w projekcie była chęć stworzenia subtelnej gry światła i cienia. Efekt ten został uzyskany przez uformowanie w panelach liter składających się na nazwę Seezeit. Efekt przenikania się światła i cienia tworzy wyjątkowy klimat. Dużym plusem jest to, że w płytach Rockpanel łatwo można robić otwory bez osłabiania konstrukcji budynku. Ozdobne elementy na panelach ściany zewnętrznej zostały stworzone dzięki rysunkowi CAD i dokładnie wycięte za pomocą frezarki CNC.

Widoczny efekt starzenia był pożądany

Oprócz gry światła i cienia, wygląd budynku odgrywa decydującą rolę w tworzeniu klimatu miejsca. Produkty Rockpanel Natural wygrały wśród architektów dzięki jednej ze swoich właściwości: zdolności zmiany wyglądu pod wpływem czynników atmosferycznych: świeży żółto-zielony kolor fasady zmienia się z czasem w aksamitną, lekko błyszczącą brązowawo-czerwoną powierzchnię. Efekt jest podobny do sposobu, w jakim starzeje się drewno pod wpływem pogody.

Kilka funkcji

Motyw przewodni światła i cienia jest utrzymany w całej konstrukcji. Dzięki specjalnej konstrukcji wewnątrz sześciennego baru niektóre elementy fasady Rockpanel otwierają się i przekształcają w zadaszenie. Podobnie jak fasada, takie zadaszenie ma kilka fukcji. Z jednej strony zapewnia cień zachęcający do wejścia do baru, a z drugiej strony wycięte w fasadzie ozdoby wraz z przenikającym przez nie światłem słonecznym tworzą cienie na tarasie, dodające jeszcze klimatu.

Sześcian świecący w nocy

Gra światła i cienia w różnych porach dnia w dużym stopniu wpływa na atmosferę i reprezentacyjny charakter baru na plaży. Na zewnątrz i wewnątrz, w nocy, dzięki sztucznemu oświetleniu sytuacja odwraca się i bar jest oświetlony od wewnątrz. Światło to tworzy efekt zaskakującej przestronności. W nocy oświetlony sześcian odbija się w wodach Jeziora Bodeńskiego.

Opis projektu:

Projekt: Bar na plaży Seezeit (Konstancja, Niemcy)

Architekt: Firma Lutz und Roos Architekten (Konstancja, Niemcy)

Produkt: 60 m² okładziny Rockpanel Natural

Mocowanie: Potrójna warstwa wkrętów (Plexiglas - Rockpanel)

Zobacz inne ciekawe realizacje z wykorzystaniem płyt Rockpanel >>

 

UWAGA: Konkurs ROCKPANEL - Zmień wizję w projekt!

Zaprojektuj wyjątkowy obiekt, wykorzystując panele elewacyjne Rockpanel i wygraj atrakcyjny wyjazd do Barcelony - miasta wspaniałej architektury!

Serdecznie zapraszamy wszystkich architektów i projektantów do wzięcia udziału w konkursie Rockpanel - "Zmień wizję w projekt". Podstawą zgłoszenia pracy do konkursu jest wykorzystanie paneli elewacyjnych Rockpanel w koncepcji architektonicznej bądź projekcie przeznaczonym do realizacji. Do konkursu można zgłaszać projekty obiektów, w których wykorzystano panele Rockpanel w wentylowanych lub niewentylowanych systemach fasadowych. Konkurs obejmuje wszystkie rodzaje i kategorie obiektów architektonicznych. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone!

Nagroda - Spotkajmy się w Barcelonie!

Zostań jednym z pięciu laureatów konkursu i wygraj wyjątkową nagrodę -wyjazd do Barcelony - miasta fascynującej architektury! Dlaczego Barcelona? Jest jednym z najbardziej inspirujących miast w Europie, które uwodzi przepięknymi parkami, pieszymi promenadami, plażą, klimatycznym Starym Miastem, muzeami a przede wszystkim wizjonerską architekturą takich mistrzów jak Antonio Gaudi, Jean Nouvel czy Frank Ghery.

Termin przesyłania prac: do 21.08.2012

Planowane ogłoszenie wyników: 17.09.2012

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie partnera.

    Więcej o:

Skomentuj:

Gra światła i cienia: niezwykły bar na plaży