"Kreacje z Natury" - międzynarodowy konkurs dla projektantów

Artykuł sponsorowany

"Oderwij się od podłogi" i weź udział w czwartej edycji konkursu "Kreacje z Natury" organizowanego przez Barlinek Institute of Design.

Konkurs skierowany jest do architektów i projektantów oraz wszystkich tych, dla których projektowanie to po prostu czysta przyjemność. "Kreacje z Natury" to nie tylko konkurs, który kończy się w momencie ogłoszenia wyników, ale całościowy plan kooperacji firmy Barlinek z projektantami.

W czwartej edycji redefiniujemy pojęcie deski. Odrywamy się od podłogi i sztampowego myślenia, że deska to tylko podłoga  ściana czy sufit.  Nie ograniczamy wyobraźni żadną płaszczyzną.  Możemy sobie pozwolić na więcej. Znacznie więcej.

Po sukcesie trzeciej edycji konkursu i dużej ilości zgłoszeń, w tegorocznej również do udziału zapraszamy projektantów z Rosji, Ukrainy i Rumunii.


Formuła konkursu pozostaje bez zmian i składa się z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy przedstawią ogólny koncept (m.in. moodboard ilustrujący źródło inspiracji dla projektu; pokażą czym kierowali się przy pracy nad wzorem, ale także będę mogli się zaprezentować pod kątem samego projektowania wnętrz).
W drugim etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni na dedykowane warsztaty do naszej fabryki w Barlinku, gdzie pod okiem ekspertów naszej firmy rozwiną swoje projekty i zdobędą nowe umiejętności. Efektem tych prac, będzie finalny projekt złożony do konkursu.

Konkurs ma na celu wyłonienie najzdolniejszych, pełnych pasji i wyobraźni projektantów młodego pokolenia - takich, którzy potrafią zrozumieć rynek, oraz będą umieli przełożyć swoją wiedzę na praktykę w biznesie. W skład jury oprócz przedstawicieli Barlinka, wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący - Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infinity-Design), Wojciech Trzcionka (Design Alive), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), a także Szymon Hanczar (Hanczar Studio).

Gala finałowa konkursu oraz wręczanie nagród i wyróżnień odbędzie się w październiku podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2017 roku.
Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.kreacjeznatury.pl

    Więcej o: