Szarość + kolor - projekt showroomu Vescom

Artykuł sponsorowany

Warszawski showroom międzynarodowego producenta materiałów wykończeniowych to wyjątkowo udany mariaż betonowych struktur uzyskanych dzięki mikrocementowi CREATIVO Baufloor i oklein ściennych oraz tkanin marki Vescom.

BAUTECH
BAUTECH
fot. materiały partnera

Ponad 150-metrowe wnętrze zaprojektowane przez biuro projektowe Noname Architects zyskało bardzo nowoczesną i funkcjonalną formę. Jak zauważają sami architekci, wykorzystane rozwiązania oraz przestrzeń, kolory, materiały, światło (dzienne i sztuczne) stały się narzędziami do stworzenia zdrowego środowiska pracy. Showroom Vescom to przestrzeń wielofunkcyjna z kameralnymi miejscami stałej pracy, strefami pokazowymi, przestrzenną komunikacją. Ogólnodostępne wzorniki, próbki i produkty zaprezentowane na ścianach oraz pod postacią tapicerek mebli sprawiają, że jest on również doskonałym warsztatem pracy dla współpracującego z marką architekta - projektanta wnętrz.  

Szerokie możliwości

Unikalny i luksusowy - takie właśnie wrażenie na klientach robi showroom. Jego charakter tworzą: przemyślany koncept architektoniczny, ekspozycje oraz materiały i rozwiązania wykorzystane do jego wykończenia. Szarości to wyjściowy punkt całej aranżacji - na ich tle zjawiskowo prezentują się barwne okładziny i tkaniny marki Vescom. Posadzkę we wszystkich wnętrzach pokrywa CREATIVO Baufloor. To właśnie dzięki niemu wnętrza są nowoczesne, nieco ascetyczne i pozwalają na indywidualne aranżacje. Oprócz walorów estetycznych cienkowarstwowa wylewka betonowa ma szereg zaskakujących właściwości. O mikrocemencie, np. CREATIVO Baufloor, warto pomyśleć, gdy nie ma warunków technologicznych do zastosowania standardowej wylewki betonowej. Cienka warstwa mająca zaledwie 2-3 milimetry, nie dociąża stropu, nie wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, bardzo szybko nadaje się do eksploatacji. Ruch pieszy możliwy jest już po 24 godzinach od jej naniesienia. Warto również dodać, że mikrocement można kłaść na beton, płyty drewnopochodne, płyty karton-gips, metal, drewno, płytki ceramiczne.

Do każdego wnętrza

Za zastosowaniem posadzki CREATIVO Baufloor przemówiła również jej odporność na warunki eksploatacyjne. Spory ruch w showroomie, piasek, woda przynoszone na obuwiu mogły zaszkodzić źle dobranemu materiałowi. W przypadku mikrocementu nie ma o tym mowy. To materiał trwały, mocny, odporny na zarysowania i wilgoć. Dzięki temu nadaje się również do zastosowań w pomieszczeniach mokrych. Nie dziwi więc fakt, że znalazł się i w łazience, i w firmowym aneksie kuchennym.
Mikrocement to dzięki swoim właściwościom estetycznym i użytkowym sprawdził się idealnie. Wraz z nieosłoniętymi instalacjami sufitowymi tworzy kreatywną przestrzeń wzbogaconą kolorystyką produktów Vescom.

BAUTECH
ul. Staszica 25, 05-500 Piaseczno, Poland
tel.: +48 22 716-77-91
fax: +48 22 716-77-90
www.bautech.pl
https://www.facebook.com/bautechfutura/

logo BautechFutura Bautech


    Więcej o: