Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Płyty wewnętrzne Cembrit

Materiały partnera, firma Cembrit

Firma Cembrit jest skandynawskim producentem włókno-cementowych płyt płaskich. Cembrit w swojej ofercie, obok płyt elewacyjnych, posiada również rozwiązania do wnętrz - płyty użytkowe: Aqua Block oraz Multi Force.

Cembrit Aqua Block

Obecnie największym wyzwaniem w budownictwie jest wilgoć. Wykorzystywanie coraz lepszych materiałów izolacyjnych, montaż szczelnej ślusarki drzwiowej i okiennej, a jednocześnie brak lub zbyt słaba wentylacja zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z wilgocią wewnątrz budynku. Szkody od wilgoci i wody narastają w szybkim tempie. Dlatego postawiono wysokie wymagania dotyczące odporności materiałów budowlanych na wilgoć. Przy zastosowaniu płyt Cembrit Aqua Block można zbudować lekkie ściany szkieletowe spełniające wymagania stawiane pomieszczeniom wilgotnym, ściany takie nie gniją i nie pleśnieją.

Cembrit Aqua Block to nowoczesny materiał budowlany wykonany z naturalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów. Aqua Block, płyta włókno-cementowa przeznaczona jest do pomieszczeń o dużej wilgotności na okładziny sufitów, ścian oraz podłogi. Idealna do stosowania w pomieszczeniach typu: basen, łazienka, prysznic, w pomieszczeniach mokrych  obiektów sportowych, dużych kuchniach, pralniach, myjniach samochodowych.

Właściwości chemiczne wspomnianych płyt uniemożliwiają rozwój drobnoustrojów i grzybów, eliminując dokuczliwe dla alergików alergeny.

Wygląd Aqua Block jest bardzo charakterystyczny, płyta pokryta jest obustronnie membraną wodoodporną w kolorze zielonym, na dłuższych brzegach widoczne są nawiercone otwory.

Dostępna w grubości 8 mm, w wielkości 1200x2600mm.

Cembrit Multi Force

Cembrit Multi Force to płyta włókno-cementowej, przeznaczona do suchej zabudowy wewnętrznej w pomieszczeniach poddawanych intensywnej eksploatacji. Przy odpowiednim zaprojektowaniu (grubość płyty, szkielet) płyta Cembrit Multi Force wytrzymuje duże obciążenia, z powodzeniem jest stosowana na ściany oraz sufity szkolnych korytarzy, hal sportowych, pomieszczeń magazynowych.

Cembrit Multi Force jest sklasyfikowana jako NT C2 1 wg normy EN 12467:2005, nie zawiera żadnych materiałów szkodliwych dla zdrowia, niepalna (klasa A2), może być narażona na działanie wilgoci, zimna i ciepła, z wyłączeniem mrozu (w stanie mokrym).

Płyty łatwo można rozpoznać po cementowo-szarej i błyszczącej powierzchni, fazowanych krawędziach wzdłużnych i nawierconych otworach. Dostępna w grubościach 9 i 12 mm, w wielkościach 1200x2550/3000 mm. Oferowana z krawędziami typu V oraz typu S (wpuszczona krawędź). Ergonomiczne wymiary pozwalają na swobodne poruszanie się w ciasnych pomieszczeniach

Cembrit Multi Force charakteryzuje się dobrą izolacyjnością akustyczną (dla grubości 9 mm) 28 dB, (dla grubości 12 mm) 31 dB.

Wysoka wartość ph powierzchni płyty uniemożliwia rozwój zarodników pleśni i innych mikroorganizmów, odporna jest na działania mysz oraz owadów, mogą jednak na płytę oddziaływać kwasy np. siarkowy, azotowy.

Więcej informacji na temat produktów Cembrit (właściwości fizyczne, właściwości mechaniczne, instrukcje montażu, certyfikaty) można znaleźć na naszej stronie internetowej www.cembrit.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Płyty wewnętrzne Cembrit