Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Chipperfield pokieruje XIII Biennale Architektury w Wenecji

bec

Kuratorem tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji został uznany brytyjski architekt David Chipperfield.

David Chipperfield będzie kuratorem tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji. Trzynasta edycja tego wyjątkowego wydarzenia poświęcona będzie „relacjom które łączą ze sobą uznanych architektów i młodą generację, która do nich się odwołuje”.

David Chipperfield - kurator Biennale Architektury w Wenecji.

David Chipperfield

Pogłoski o tym, że kuratorem będzie właśnie brytyjski architekt pojawiły się już kilka miesięcy temu, lecz dopiero przed kilkoma dniami informacja ta została oficjalnie potwierdzona. Komentując decyzję o wyborze Chipperfielda, Paolo Baratta, dyrektor weneckiego Biennale, stwierdził, że „zwrot ku architektowi wykazującemu wielkie zainteresowanie architekturą jako dyscypliną stawiającą pytanie wydaje się być właściwy”.

Sam David Chipperfield pytany o swoją wizję wystawy mówił, iż pragnąłby zachęcić uczestników do tworzenia połączeń między swoimi pracami, a dziełami innych twórców. „Te przykłady współpracy mogą zawierać zarówno zwyczajny dialog pomiędzy projektami, jak i relacje oparte na prowokacji. W ten sposób pragniemy pokazać istnienie bogatej kultury architektonicznych poszukiwań”.

Neues Museum w Berlinie, David Chipperfield

Nie będzie to pierwszy kontakt Chipperfilda z Biennale Architektury. W 2000 roku projektant, który w 2010 roku nominowany był do Nagrody Stirlinga (za gmach Neues Museum w Berlinie), reprezentował w Wenecji Wielką Brytanię.

Tegoroczna (trzynasta) edycja Biennale Architektury w Wenecji rozpocznie się 29 sierpnia i będzie trwać do 25 listopada 2012 roku.

Zapraszamy!

 

Zobacz także:

Znamy najlepszy budynek Europy!

Weneckie Biennale - quo vadis?

Relacja z Biennale, czyli people meet in buildings

Skomentuj:

Chipperfield pokieruje XIII Biennale Architektury w Wenecji