Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Malezyjskie wieże

mapel

Nowoczesną architekturę Malezji można podziwiać głównie w Kuala Lumpur. Słynne Petronas Towers będą miały jednak wkrótce konkurencję - w mieście Pengang powstaje bowiem równie spektakularny projekt.

Biuro projektowe Asymptote Architecture zaprezentowało oryginalny projekt - Penang Global City Center. Celem architektów jest stworzenie całkowicie nowego oblicza malezyjskiego miasta Pengang. Architektura projektu ma być połączeniem naturalnego krajobrazu z bardzo współczesną stylistyką. Jest to kolejny w ostatnich miesiącach projekt architektoniczny, który ma naśladować lub wpasowywać się w otaczający krajobraz. Być może mamy zatem do czynienia z nową tendencją.

Kompleks ma być głównym punktem i symbolem miasta. Nalezy dodać, że Pengang juz dziś uważane jest za unikalne połączenie metropolii i nadmorskiego kurortu. Znakiem rozpoznawczym projektu mają stać się wieże, które mają stanowić dopełnienie dla otaczających miasto gór. W projekcie podobno można dostrzec także inspiracje tradycyjną architekturą malezyjską.

W budynkach znajdą się sklepy, kawiarnie, retestauracje oraz centrum sztuki.

 

Skomentuj:

Malezyjskie wieże