Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Brad Pitt zbuduje domy

gabkun

I kto się dziś śmieje z zainteresowań Brada Pitta architekturą? Gwiazdor zaskoczył uczestników konferencji Clinton Global Initiative, która odbyła się pod koniec września, gdy ogłosił swoj plan zastąpienia 150 domów zniszczonych w Nowy Orleanie, nowymi przyjaznymi dla środowiska budynkami, kosztującymi mniej niż 200 000 dolarów za sztukę.

 

 

 

Chcąc pomóc ofiarom powodzi i zdaniem Pitta ''żałosnej'' akcji ratunkowej, aktor razem z grupą znajomych założyli organizację Make it Right. Wspólnie wynajęli 13 pracowni architektonicznych , które mają zaprojektować przyjazne dla środowiska domy pasujące do charakteru zniszczonej okolicy. Pitt obiecał, że każdy projekt będzie zarówno spełniał oczekiwania mieszkańców jak i kryteria ekologiczne, co ma zapobiegać zmianom klimatycznym. Każdy z domów będzie też dodatkowo zabezpieczony na wypadek kolejnych powodzi. ''Naszym celem jest zbudowanie domów przy wykorzystaniu zielonej technologii w przystępnej cenie, które nie będą wyglądały jak Toyota Prius.''

Make it Right uznaje oczekiwania mieszkańców za priorytetowe w swoich projektach. ''Ludzie Pitta rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy i konsultowali się z nimi w kwestiach stylu i komfortu domów. Wszystkie projekty będą dostosowane do tych oczekiwań'' - mówi Timberlake, który jak inni architekci zaangażowani w projekt pracuje społecznie.

Społecznik z tego przystojniaka. Brawa dla Pitta po raz drugi.

 

Skomentuj:

Brad Pitt zbuduje domy