Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tate Modern otrzymało kolejne 50 milionów funtów

graberski

 Pierwszy etap budowy galerii Tate Modern w Londynie zakończył się wraz z końcem zeszłego wieku. Teraz nadszedł czas wielki finał przedsięwzięcia - budowa wielkiej szklanej ?piramidy". Galeria kilka dni temu zdobyła dalsze pieniądze na budowę.

www.tate.org.uk
Tate

 

Galeria Tate Modern jest uznawana za jedną z lepszych galerii sztuki nowoczesnej na świecie. Równać się jej może jedynie Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Galeria mieści się w byłej elektrowni zaprojektowanej przez Gilesa Gilberta Scotta, wybudowanej w latach 1947-63. Większa część elektrowni została wyłączona z użytku w latach '80-tych. Samo muzeum zostało otwarte dla publiki 12 maja 2000 roku. Autorem przebudowy i modernizacji obiektu było biuro architektoniczne Herzog & de Meuron. Także i oni zaprojektowali najnowszą część budynku, która ma być przeznaczona fotografii i wideo.

 

Tate Modern

 

Projekt szwajcarskiego biura przewiduje dobudowę szklanej ''piramidy'' do już istniejącego obiektu. Przypomina on górę ułożoną z różnych rozmiarów brył. Dzięki nowemu budynkowi galeria zyska 60 % więcej powierzchni wystawowej.

 

Rozbudowa galerii ma kosztować 215 milionów funtów. Kilka dni temu Tate Modern zdobyło od władz miasta kolejne 50 milionów, aby móc sfinansować projekt. Obiekt ma być gotowy do 2012 roku, kiedy to w Londynie odbędą się igrzyska olimpijskie.

 

 

Skomentuj:

Tate Modern otrzymało kolejne 50 milionów funtów