Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czas na narty

mapel

 Nadszedł czas na zimowe wyjazdy, więc nadszedł czas by pokazać projekt, który wydaje się spełniać kryteria nowoczesnego, wygodnego hotelu o ciekawej architekturze. Bo kto powiedział, że na wakacjach mamy zrezygnować z surowych wymagań estetyczych?

Fot. BIG
Fot. BIG

 

Okres między Świętami a Sylwestrem wiele osób spędza wyjeżdżając na narty. Często to początek sezonu narciarskiego, który trwa aż do wiosny. Skoro zatem przed nami początek narciarskich wyjazdów, to może warto przyjrzeć się bliżej architekturze hoteli, w których mieszkamy jadąc za granicę na narty. Dzielą się one z reguły na nieco staromodne i kameralne "gasthausy" (mój typ) i już dziś-nie do końca nowoczesne hotele z lat 70-tych. Tymczasem na stronie duńskich architektów Bjarke Ingels Group (BIG), o których pisaliśmy niedawno przy okazji ich projektu Scala w Kopenhadze i domu z klocków lego znaleźliśmy projekt, który wydaje się spełniać wymagania współczesnej architektury i współczesnych narciarzy.

 

Fot. BIG

 

Hafjell Mountain Hotel to kompleks apartamentów , który ma powstać w Norwegii. Przed projektantami stanęło trudne zadanie stworzyć budynek, który będzie dobrze cyrkulował ruch pomiędzy stokiem narciarskim a hotelem, będzie dostępny dla samochodów, a zarazem będzie nowoczesnym i komfortowym hotelem.

 

Fot. BIG

 

Bryła hotelu Hafjell wpisuje się w standard hoteli górskich, ale podstawowa różnica polega na silnym połączeniu apartamentów ze stokiem. Daje to ciekawy efekt estetyczny, a przy tym znacznie ułatwia życie narciarzom. Bardzo korzystne dla gości hotelowych jest także samo umiejscowienie budynku - każdy z apartamentów miałby zapewniony dostep do światła słonecznego i z kazdego z nich rozciągałby się wspaniały widok na okolicę. Do hotelu prowadzi wygodna i łatwo dostępna droga, którą mogą dotrzeć goście. W całym hotelu znajduje się wiele ogromnych tarasów - które mogą uprzyjemnić pobyt w górach i ułatwić ruch w budynku. Chcielibyście spędzić Sylwestra w tym hotelu?

 

Fot. BIG

 

Skomentuj:

Czas na narty