Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty przyszłości już dziś!

graberski

Zastanawiacie się czasem jak będą wyglądały mieszkania za kilkanaście lat? Wyobraźmy sobie apartament, którym sterujemy za pomocą telefonu komórkowego. Dla biura architektonicznego James Law Cybertecture przyszłość jest już teraz! Projektują oni obiekty przepełnione nowoczesną technologią, którą już wkrótce wszyscy będą mogli podziwiać.

James Law Cybertecture zostało założone w 2001 roku. Wcześniej architekt James Law był dyrektorem w światowej sławy, amerykańskim biurze projektowym Gensler International. JLC specjalizuje się w architekturze przyszłości wypełnionej różnymi nowinkami ze świata techniki. Doświadczenia biura wykorzystane zostały nawet przy wspólnym projekcie z gigantem komputerowym IBM. Architekci współpracują także z ONZ, by wspólnie stworzyć pierwsze światowe wirtualne archiwum dziedzictwa światowego.

Bardzo charakterystycznym obiektem dla architektury JLC jest budowany właśnie w Dubaju iPad Tower. Jakiś czas temu wspominaliśmy o nim na bryle. Ma to być 26 - piętrowy apartamentowiec. Znajdzie się w nim 231 luksusowych i całkowicie kosmicznych apartamentów i nawet loftów. Przy tworzeniu tego obiektu architekci kierowali się zasadą ''Live the future'' (żyj przyszłością). Większość mieszkań już została sprzedana i to po cena dużo wyższych niż się spodziewano. Ma to być najbardziej modny obiekt w Dubaju. Już po elewacji obiektu widać, że obiekt ma dużo wspólnego z komputerami. Mianowicie wygląda on podobnie do płyty głównej lub procesorów w pecetach. Fasada jest podświetlana co daje niesamowite efekty wizualne nocą.

Innym przykładem nowoczesnej architektury Jamesa Lawa jest Pixel Tower powstający także w Dubaju . Projektując elewację architekt wzorował się na uciekających z kieliszka szampana bąbelkach. Budynek będzie miał 18 kondygnacji i na każdym piętrze znalazłyby się wszystkie technologiczne nowinki.W całym mieszkaniu znajdowałyby się kamery i system komputerowy, który umożliwiałby na przykład sterowaniem domu z telefonu komórkowego lub palmtopa. Oczywiście wszystkie urządzenia byłyby podłączone do sieci sterującej. Podobnie jak w iPad Tower, elewacja jest podświetlana. Sprawia to, że budynek nocą przybiera zupełnie nową formę. Wycięcia w fasadzie są oczywiście wymyślone tak, aby maksymalnie zmniejszały ilość promieni słonecznych, które miałyby wpadać do wnętrza i tym samym je ogrzewać. Nie znaczy to jednak, że ograniczono widoki na sąsiadujące z budynkiem morze i panoramę miasta.
 
JLC specjalizuje się także w projektowaniu ultranowoczesnych biurowców. Du Tower zostało stworzone dla firmy telekomunikacyjnej w Aby Dhabi. Architekt wymyślił, że budynek będzie przypominał kształtem dawnej daty telefon komórkowy. Przednia elewacja w dużej mierze przypominą tą, którą widzieliśmy przy iPad. Ta 118 metrowa wieża ma powstać już w 2010 roku i będzie pierwszym aż tak nowoczesnym wieżowcem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich . Gdy patrzy się na projekty skomputeryzowanych domów takich jak te, można się zacząć zastanawiać co człowiek jest w stanie jeszcze wymyślić. Chyba teraz pozostały nam już tylko domy w kosmosie

Skomentuj:

Apartamenty przyszłości już dziś!