Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tutti Frutti

asiasok

To nie smak lodów z dzieciństwa, ani nazwa gumy do żucia. To pomysł na kolorowe, interesujące, przyciągające uwagę, inspirujące miejsce do życia we wschodniej części Manchesteru.

Tutti Frutti
Urban Splash
Urban Splash

Tutti Frutti to koncepcja stworzenia dzielnicy pełnej życia, inspiracji, to możliwość zamieszkania w miejscu przyjaznym nie tylko środowisku. Dlaczego akurat ?Tutti Frutti"? Po części jest to hołd złożony mieszkańcom tej okolicy Manchesteru zwanej Małą Italią. W XIX wieku dzielnicę tę zamieszkiwała prężnie rozrastająca się włoska społeczność, wykorzystująca swoje umiejętności i tradycje cukiernicze do produkcji lodów.

 

Tutti Frutti

Urban Splash

 

Pomysłodawcy umożliwiając ludziom spełnienie ich marzeń, chcieliby, aby miejsce zainspirowało innych do powielania takiej formy projektu. Sami zasugerowali się realizacją z Amsterdamu zwaną Borneo - Sporenburg, tam biuro architektoniczne West 8 zaproponowało adaptację dwóch przystani na przestrzeń mieszkalną złożoną z trzypiętrowych szeregowców z wykorzystaniem ogrodów na dachach, czy patio. Założenie było podobne: różnorodność sposobów życia i indywidualizm przekładalny na wariacje architektoniczne. Efekt może nie tak krzykliwy, ale nie mniej godny pozazdroszczenia.

 

Borneo-SporenburgWest 8

 

Borneo - Sporenburg

West 8

 

Aby przystąpić do konkursu, uczestnicy musieli najpierw udowodnić, że traktują poważnie założenie projektu i że mają zdolność finansową pozwalającą im na zakup działki, w przypadku wygranej. Następnie mieli dostarczyć projekt budynku w skali 1:50 i czekać na werdykt jury, które starało się dobrać budynki w taki sposób, aby podkreślić ich różnorodność, ekstrawagancję, świeżość, ale też spokój i prostotę. Ujmując sprawę prościej - chodziło im o stworzenie nowej znaczącej ulicy w nowym znaczącym miejscu.

 

Tutti Frutti

Urban Splash

 

Tutti Frutti bowiem ma być częścią New Islington - Manchester Millennium Community - 30 akrowej przestrzeni kreowanej przez Willa Alsopa jako strategicznej i rozwojowej części Manchesteru. Nowy kanał, park wodny, 1700 nowych mieszkań, przestrzeń biurowa, szkoła, klinika medyczna, sklepy, puby, restauracje - wszystkie te miejsca mają być niepowtarzalne i najlepsze pod względem architektonicznym i (jak zapowiadają twórcy) wszystko będzie otoczone zielenią.

 

Tutti Frutti

Urban Splash

 

W ubiegłym tygodniu deweloper Urban Splash zaprezentował sześć pierwszych przedłożonych do realizacji projektów. Wyglądają imponująco i jeśli tylko pozostała część znacznie nie zaburzy dotychczasowej koncepcji wszystko wskazuje na to, że Manchester będzie się mógł poszczycić prawdziwą perełką.

 

Na stronie internetowej Tutti Fruttioptymizm i radość są praktycznie odczuwalne przez ekran monitora, warto tam zajrzeć, choćby po to, żeby usłyszeć wypowiedzi przyszłych mieszkańców New Islington, dowiedzieć się nieco więcej o tej dzielnicy, wybranych projektach, a przede wszystkim zobaczyć ich wizualizacje. Mniam!

 

asia

 

Teraz zobacz wnętrza

Skomentuj:

Tutti Frutti