Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Laleczka Hadid

dll

Zaha Hadid jest już tak popularna, że doczekała sie nawet swojej laleczki.

5585180 https bi

 

 

 

Olivia Lee to tegoroczna absolwentka prestiżowego, londyńskiego Central Saint Martins College of Art and Design. Jedną z jej pierwszych prac po ukończeniu tej uczelni, jest limitowana seria lalek przedstawiających osobowości świata architektury i dizajnu. Wśród nich znalazła się jedna z najwybitniejszych współczesnych architektów - Zaha Hadid.

Punktem wyjściowym dla tego oryginalnego pomysłu, było zaobserwowanie faktu, że współcześnie osobowość projektantów i architektów często zostaje dosłownie wyrażona w obiektach przez nich zaprojektowanych. Praca, która poprzedzona została wnikliwym studium osobowości artystów i charakteru ich projektów, zaowocowała serią przedstawiających ich lalek-karykatur.

 

 

fot. Dezeen

 

Lalka przedstawiająca Zahę Hadid nosi nazwę Cesarzowa Architektury (Empress of Architecture). Ręcznie wykonana figurka, prócz wymownej nazwy, posiada wszystkie elementy, które charakteryzują tę artystkę. Czarny ubiór przywodzi na myśl stroje Isseya Miyake, w których lubuje się Zaha . Natomiast rozwiane, kruczo czarne włosy nie tylko odnoszą się do jej en face, ale także do jej ekspresyjnej w formie architektury, której dobrym przykładem jest projekt budynku opery w Dubaju.

 

dll

 Zobacz także:

Zaha Hadid + Melissa

Foster zaprojektował luksusowy jacht

Wielka i prawie naga kobieta zalana betonem

Skomentuj:

Laleczka Hadid