Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Noc pełna wrażeń

dll

Hotelarze na całym świecie uciekają się do coraz to oryginalniejszych pomysłów. Przedstawiamy najbardziej ?odjechane? hotele!

5666846 https bi
fot. Hotel Everland

 

 

Przenośnie hotele, czyli pogoń za klientem

Nie ważne czy potrzebujesz noclegu na plaży z Hiszpanii, górskiej hali czy na plenerowym koncercie - Twoje miejsce noclegowe będzie ci towarzyszyło za sprawą przenośnego hotelu.

Hotel Movil to ogromna przyczepa samochodowa, którą można przeciągnąć w dowolne miejsce i w ciągu 30 minut stworzyć przenośny hotel. 11 pokoi jest w stanie pomieścić do jednorazowo 40 osób. Jeśli ktoś sądzi, że ich standard odbiegał od oferty hoteli ?stacjonarnych? - jest w błędzie. Każdy z pokoi posiada własną łazienkę, telewizor plazmowy z DVD, dostęp do Internetu itp. Hotel Movil w zależności od konfiguracji wyposażony może być także w bar lub salę konferencyjną. Jedynym jego minusem jest brak kuchni restauracji, co jednak dla lubiących ?zjeść na mieście? nie powinno mieć dużego znaczenia.

 

 

 

 


 

 

 

 

Innym sposobem by sprawić, by "miejsce noclegowe było zawsze przy kliencie? są przenośne pokoje hotelowe francuskiej firmy Abilmo. Pojedynczy segment posiada wymiary 4.40m x 2.38m x 4.68m. Każdy z nich ma powierzchnie 12 m2, drewnianą podłogę i meble, oddzielną łazienkę z toaletą, prysznicem i ciepłą wodą. Wszystkie posiadają izolację akustyczną i termiczną, niezależne ogrzewanie i klimatyzację.

 

 

 

 

 

 

 

Everland to jednopokojowy, przenośny hotel , zaprojektowany przez duet szwajcarskich artystów Sabiny Lang i Daniela Baumanna. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów, jego wnętrzu umieszczono łazienkę, barek i łóżko king-size.
Hotel po raz pierwszy zaprezentowano na Swiss National Exhibition Expo 2002 i od tego czasu stał on w wielu, często nietypowych, miejscach. Początkowo zlokalizowany był na jeziorze Neuchatel, lecz potem przeniesiony został na dach (sic!) Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Lipsku. Począwszy od października 2008 hotel Everland znajduje się na paryskim Palais de Tokyo, oferując swoim gościom niezakłócony widok na Wieżę Eiffla .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ideą, którą kierował się Andreas Starussa tworząc wiedeński Dasparkhotel było uczynienie z niego "krótkoterminowego narzędzia hotelowego". Zlokalizowany nad brzegiem Dunaju hotel Starussa składa się w kilku olbrzymich betonowych rur, z których każda mieści po jednym pokoju. Ich wnętrze zostało zaprojektowane tak by spełnić podstawowe potrzeby noclegowe. Prócz przedpokoju mieszczą one dwuosobowe łóżko i schowek. Toalety, prysznice i restauracja znajdują się w osobnych budynkach, w sąsiedztwie pokoi-rur. Niestety z powodu braku ogrzewania Daspakrhotel jest czynny wyłącznie w sezonie letnim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotel nie jedno ma imię

 

Hotel na plaży Weymouth we Wielkiej Brytanii , został zbudowany przez rzeźbiarza Marka Andersona. Noc kosztuje w nim 10 funtów i jest czynny wyłącznie gdy nie pada. Dlaczego? Niestety hotel Andersona jest w całości zbudowany z piasku i wystarczy, że spadnie deszcz i budynek po paru chwilach przestaje istnieć. Niemniej jednak w pogodne dni (i noce) może zaoferować on swoim gościom dwie sypialnie z odpowiednio trzema i dwoma łóżkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotel Musemotel Utopia stanowi połączenie muzeum z hotelem , a swoim stylem nawiązuje do popartowego wzornictwa końca lat '60. Kompleks dziewięciu ?bańkowatych? budynków został on zaprojektowany w 1967r. przez utopistę i wizjonera Pascala Haüsermanna. Każdy z nich wyposażony został w meble i przedmioty przedstawiające historie wzornictwo począwszy od lat 50-tych do lat 70-tych. Znalazły się tu między innymi dzieła takich sław jak Ray i Charles Eames czy też Vermer Panton.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy da się połączyć gotycką architekturę z hi-endowym wystrojem wnętrza? Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech wykupi pokój w Kruisherenhotel w Maastricht. Hotel ten zlokalizowany jest w XV-wiecznym klasztorze i z zewnątrz przypomina raczej muzeum historyczne, aniżeli tętniący życiem obiekt wypoczynkowy. Wystarczy jednak wejść do środka by oczom potencjalnego gościa ukazał się amalgamat gotyckiej sztuki sakralnej, współczesnego wzornictwa i ostrych kolorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XV wieczne mury Kruisherenhotel w Maastricht nie należą z pewnością do najstarszych, które mieszczą w swoich wnętrzach pokoje hotelowe . Co powiecie na ?budynek? powstały kilkadziesiąt milionów lat temu?
Jaskinie - bo o nich mowa - od zarania dziejów ludzkości wykorzystywane były jako przestrzeń mieszkalna. W XXI wieku hotelarze znaleźli dla niej komercyjne zastosowanie. Beckham Creek Cave Haven i Kokopelli's Cave Bed & Breakfast w USA , a także Gamirasu Cave Hotel w Turcji to tylko niektóre z przykładów hoteli , wykorzystujących naturalne jaskinie w celach świadczenia usług hotelarskich. Prócz pełnego wyposażenia pokoi, często oferują one możliwość skorzystania z podziemnego jacuzzi lub sauny, co czyni te prehistoryczne miejsca zdatnymi do zamieszkania dla Homo Peregrinus (Człowieka Podróżującego).

 

 

Beckham Creek Cave Haven:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokopelli's Cave Bed & Breakfast:

 

 

 

 

 

 

 

Gamirasu Cave Hotel:

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie tylko plaża i palmy

 

 

O ile większość z nas za cel podróży wybiera raczej miejsca o ciepłym klimacie, tak na świecie są ludzie, którzy marzą by spędzić noc pośród śniegu i lodu. To dla nich co roku wznoszone są niektórych krajach lodowe hotele . Możemy je spotkać m.in. w wyższych regionach Alp, w Północnej Skandynawii lub na Alasce. Wszystkim swoim gościom oferują one prócz gorącego powitania także i niezapomniane wrażenia nocy spędzonej w pokoju o minusowej temperaturze. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

 

 

Iglu-Dorfw Szwajcari:

 

 

 

  


 

Icehotel w Szwecji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ice Hotel Glace w Quebec w Kanadzie:

 

 

 

  

 

 

Alta Iglo Hotel niedaleko Oslo w Norwegi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LumiLinna Snow Hotel w Finlandii:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do niedawna świat znajdujący się pod taflą wody był dostępny jedynie nielicznym śmiałkom, wojskowym i pisarzom science fiction. Teraz, dzięki powstającym w Istambule i Dubaju podwodnym hotelom , każdy śmiertelnik będzie mógł obserwować morską faunę ?w jej naturalnym środowisku?.
Inwestorem pierwszego z nich jest Tanriverdi Holding. Projekt przewiduje powstanie tego siedmiogwiazdkowego hotelu do roku 2010, w którym to Istambuł ma być Europejską Stolicą Kultury.
Drugi, będzie nosił nazwę Hydropolis i ma być zlokalizowany w Dubaju - stolicy wizjonerskich projektów. Warte 300 mln funtów przedsięwzięcie projektu Joachima Hausera, ma być ukończone w 2009 roku. Całość podwodnego kompleksu składać się z trzech elementów: stacji, do której przybywać będą turyści, tunelu kolejowego, łączącego stację z hotelem , i samego hotelu . Do dyspozycji gości będzie 220 pokoi z widokiem na morską głębię, oferujących najwyższy standard wykończenia. Całość inwestycji ma rozciągać się na areale 260 hektarów podmorskiego dna, co jest liczbą porównywalną z powierzchnią, którą zajmuje londyński Hyde Park.

 

Podwodny hotel w Istambule:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotel Hydropolis w Dubaju:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co prawda wakacje już za nami, jednak zawsze można wyskoczyć gdzieś na weekend... Tylko na który hotel się zdecydować? Iglo, zamek z piasku a może hotel pod wodą? Możliwości jest wiele, czekamy na wasze typy.

 

 

dll

 

 

 

 

Zobacz także:

 

 

 

 

Hotel o powierzchni 20 metrów kwadratowych

 

 

Już dom czy jeszcze samochód?

 

 

Alter domy

Skomentuj:

Noc pełna wrażeń