Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Périphériques Architectes w Katowicach

red

We wtorek 25 maja o  godz. 18.00 w Centrali ING Bank Śląski w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, odbędzie się spotkanie z cyklu MISTRZOWIE ARCHITEKTURY. Gościem będzie francuski architekt David Trottin należący do paryskiego kolektywu Périphériques Architectes.

różowy, kolor
Różowy w szarym mieście - Périphériques Architectes
źródło: Périphériques Architectes

 

 

Périphériques Architectes to kolektyw założony w 1996 r. w Paryżu. Dziś współtworzą go dwa biura prowadzone przez Emmanuelle Marin-Trottin i David Trottin oraz drugie przez Anne-Françoise Jumeau. Praca nad projektami przebiega w formie warsztatów, gdzie oba biura konfrontują swoje pomysły, a następnie wspólnie uzgodniony rezultat prezentowany jest inwestorowi.

 

 

Realizacje pracowni łączy użycie tanich, prostych materiałów oraz zamiłowanie do intensywnych barw. Périphériques, podobnie jak dawniej Le Corbusier, wierzą, że architektura może poprawiać jakość życia ludzi, może stać się przestrzenią kontaktu i spotkania.

 

 

Zespół zaangażowany jest także w inne aktywności, wraz z wydawnictwem Birkhauser publikuje cykl IN-EX, promując w nim własną wizję architektury na przykładach projektów z całego świata. Współpracuje również z French Touch - grupą non-profit, popularyzującą francuską architekturę.

 

Najbardziej znane realizacje zespołu to Café Musiques w Savigny-le-Temple, Jussieu Atrium w Paryżu, Maison GO w Thionville oraz Lucent Tower Kaleidoscopic Garden w Nagoya w Japonii.

 

W 2008 roku Périphériques byli kuratorami francuskiej ekspozycji na Biennale Architektury w Wenecji.

 

W związku z ograniczoną ilością miejsc prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailem: biuro@sarp.katowice.pl

 


Zobacz także:


Maison Go - dom w krzywym zwierciadle

 

Ukryte piękno dworca w Katowicach

 

Katowice: amerykańska dzielnica Polski

 

Skomentuj:

Périphériques Architectes w Katowicach