Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Archipod: biuro we własnym ogrodzie

Redakcja Pressland/WG/kb

Coraz więcej mówi się o ekologicznych rozwiązaniach. Dojazd do pracy komunikacją miejską, samochody napędzane energią elektryczną, rower. A co jeśli w ogóle nie trzeba byłoby jechać do pracy? To bardziej realne niż myślicie. Brytyjski architekt Chris Sneesby stworzył Archipoda, czyli małe biuro, które możesz postawić w swoim ogrodzie.

Pomysł Archipoda wydaje się być genialnym rozwiązaniem dla tych, którym codzienne dojazdy do pracy, niejednokrotnie obfite w poranne korki, dają się we znaki. Archipod to nic innego jak pomieszczenie biurowe, które możesz postawić sobie w ogrodzie. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt,  że jest zrobiony z prefabrykatów, dlatego już po czterech tygodniach możesz cieszyć się jego użytkowaniem. Nie potrzeba też pozwolenia na budowę.

To zdecydowanie lepsze rozwiązanie od tradycyjnego biura domowego. Dzięki Archipod masz możliwość całkowitego odizolowania się od strefy domowej (ściany dźwiękoszczelne), a zarazem w razie potrzeby zawsze jesteś pod ręką

- mówi Chris Sneesby, projektant Archipoda.

Archipod z zewnątrz przypomina olbrzymi orzech kokososowy. Gont, którym pokryta jest elewacja nawiązuje do chropawej skorupy kokosa, natomiast gładkie białe wnętrze, kojarzy się z miąższem. To niewielkie pomieszczenie posiada wszystko, co niezbędne do pracy. Wyposażono je w ogrzewanie elektryczne, a także gniazdka, uchylny świetlik dachowy (w celu maksymalizacji naturalnego światła i wentylacji) oraz ergonomiczne półokrągłe biurko. Średnica obiektu to 2,9 m. Z łatwością pomieści dwie osoby.

Cena Archipoda waha się w granicach 12 000 funtów.

Skomentuj:

Archipod: biuro we własnym ogrodzie