Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dietmar Eberle dzisiaj w MSN

red

Już dziś, 6 czerwca o godzinie 19.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Pańska 3) odbędzie się wykład  Prof. Dietmara Eberle, wybitnego austriackiego architekta, autora ponad 300 budynków, współzałożyciela Baumschlager Eberle Architects.

Baumschlager Eberle
Baumschlager Eberle
Baumschlager Eberle

Prof. Dietmar Eberle (1952) jest architektem, współzałożycielem biura Baumschlager Eberle, działającego od 1985 r. Począwszy od pierwszej siedziby w alpejskiej prowincji Voralberg w zachodniej Austrii, biuro rozwinęło się w międzynarodowa firmę, z siedzibami w Lochau i WIendiu w Austrii, St. Gallen i Zurychu w Szwajcarii, Vaduz w Liechtensteinie i w Penkinie w Chinach. Architektura Baumschlager i Eberle, początkowo głównie mieszkaniowa, zyskała międzynarodowe uznanie dzięki doskonałej analizie warunków miejsca i potrzeb użytkowników i wynikłej z nich bezkompromisowej, eleganckiej, minimalnej formie. Jak piszą sami architekci, "naczelną ideą w pracach jest znalezienie rozwiązań dla wymogów współczesności i przyszłości". Wśród ponad 300 realizacji biura znajdują się zespoły mieszkaniowe (m.in. w Vorarlbergu, Wiedniu), a ostatnio m.in. rozbudowa lotniska w Wiedniu, siedziba WHO w Genewie, wysokościowce w Pekinie.

Wykład jest częścią pilotażowych imprez poprzedzających 3. edycję festiwalu Warszawa w Budowie, którego cechą szczególną jest konfrontowanie lokalnych, warszawskich doświadczeń i wiedzy na temat rozwoju miasta z perspektywą międzynarodową. W "pilotażowych odcinkach" 3. edycji festiwalu min.: wykłady wybitnych badaczy, przybliżających słabo znane w Polsce badania na temat architektury i urbanistyki.

Na wykład zaprasza Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia.

ul. Pańska 3

 

 

zobacz więcej na stronie pracowni: www.baumschlager-eberle.com

Zobacz także:


    Więcej o:

Skomentuj:

Dietmar Eberle dzisiaj w MSN