Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budynek, który wygląda jak skała

Mapel

Oryginalny projekt rozbudowy parku technologicznego w Danii

Popularny park nauki

Danfoss Universe to park nauki w Danii. Działa dopiero od maja 2005 roku, ale zdążył już odnieść duży sukces. W związku z tak ogromnym zainteresowaniem park wymaga rozbudowy. Jego plan - Danfoss Universe faza druga - zakłada powstanie dwóch budynków. Będą to Curiosity Center "centrum ciekawości" i restauracja Food Factory. Dzięki tym zmianom park będzie mógł działać również zimą - w nowym budynku znajdą się bowiem zadaszone pomieszczenie do eksperymentów i organizacji wystaw.

Projekt, który nie kłóci się z otoczeniem

Danfoss Universe jest zatopiony w sielskim, rolniczym krajobrazie Nordborgu w Danii. Dlatego pracownię J Mayer H czekało ciężkie zadanie. Architekci postanowili, że budynki będą maksymalnie wtapiać się w krajobraz nie tracąc przy tym na własnej atrakcyjności. Projektanci postanowili, że budynki będą przypominać formacje skalne, które określą nową linię krajobrazu parku Danfoss Universe. Dzięki temu, że budynki przypominać mają skały nie będą niszczyły pięknych, naturalnych widoków okolicy, a jednocześnie będą ciekawymi formami architektonicznymi.

Idea architekta

Bryła budynku ma wyrastać wprost z ziemi i dzięki swojej konstrukcji w specyficzny sposób łączyć krajobraz zewnętrzny z wewnętrzną ekspozycją. Ostateczny projekt może ulec zmianie w zależności od umiejscowienia dwóch budynków na terenie parku. Krańcowe punkty budynku umieszczone zostały w taki sposób żeby zacierać kontrast między architekturą a krajobrazem parku. Celem jest nie tylko dopasowanie się do naturalnego otoczenia, ale również wykorzystanie tego zatarcia się granic do ekspozycji i projekcji, które będą odbywać się w Danfoss.

Skomentuj:

Budynek, który wygląda jak skała