Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Raj dla spragnionych relaksu

Mapel

Mario Botta to niemal człowiek - legenda współczesnej szwajcarskiej architektury. Jego najnowszym dziełem jest oryginalne centrum spa.

Botta to bodaj najsłynniejszy, współczesny architekt pochodzący ze Szwajcarii. Większość budynków jego projektu znajduje się właśnie w rejonie jezior Lugano i Maggiore. Do jednych z najsłynniejszych budynków Botty należą kościoły. Tym razem stworzył współczesną świątynię ciała - centrum spa. Górska oaza, bo tak nazywa się centrum to jeden z najnowocześniejszych i najoryginalniejszych obiektów tego typu.

Główną sprawą, która wpłynęła na charakter tej realizacji jest jej otoczenie - budynek ma być jak najbliższy natury i otaczających go gór. To właśnie dlatego Botta postanowił wykorzystać tyle szkła w elewacji. Osoba, która będzie spędzać czas w "Berg Oase" ma odnosić wrażenie, że cały czas otacza go górski krajobraz. Wielkie okna mają gwarantować dostęp do naturalnego światła i niepowtarzalne widoki. Kształt budynków ma również przywodzić na myśl szczyty gór. W nocy rozświetlone szklane budynki mają dawać wrażenie nierealności czy wręcz magoczności projektu.

Wnętrze podzielone jest na cztery piętra. Na parterze mieści się większość klubów fitness, część pomieszczeń gospodarczych oraz szatnia dla gości z zewnątrz, którzy mają bezpośredni dostęp do tej części kompleksu. Na pierwszym piętrze znajdziemy dalszą część pomieszczeń gospodarczych oraz gabinety zabiegowe, salony urody, solarium, zakład fryzjerski, sklepy i temu podobne. Na drugim piętrze znajduje się szklany most łączący centrum z hotelem Tschuggen, mieści się tu recepcja, szatnie dla gości, sauna i przestrzenie rekreacyjne.

Na trzecim piętrze można znaleźć park wodny z basenem, w którym można pływać i relaksować się. Tu także mieszczą się sklepy. Sauna, solarium i basen są połączone bezpośrednio siecią malowniczych tarasów, które biegną poprzez naturalny park. Do centrum można się dostać również przez przeszkloną promenadę. Cały kompleks opiera się o kamienną ścianę, z którą płynnie się komponuje.

Skomentuj:

Raj dla spragnionych relaksu