Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dość koszmarnych bud w Warszawie!

fredka

Jest ich kilka tysięcy - na osiedlach mieszkaniowych, przy głównych ulicach, a nawet centralnych placach miasta. Grupa M20 mówi stop

Dość koszmarnych bud w Warszawie!
Dość koszmarnych bud w Warszawie!
Dość koszmarnych bud w Warszawie!

Psują krajobraz miejski, nie pasują do otoczenia. Obskurne budy stoją koło Pałacu Kultury albo Placu Bankowego. Byle jakie, bez toalety ani umywalki dla pracownika, wieczna prowizorka. Jest ich tak bardzo wiele, że już do nich przywykliśmy.

Grupa M20 wypowiada wojnę wszechobecnym budom, stojącym gdzie popadnie. Chcą zakazu umieszczania bud poza bazarami, a także nakazu umieszczania lokali usługowych w parterach budynków przy głównych ulicach. Uważają, że tylko wzrost liczby tanich lokali spowoduje, że właściciele bud przeprowadzą się do normalnych lokali handlowych.

- Mamy dość szpecących miasto prowizorycznych bud - koszmarków. W ich miejsce muszą pojawić się wreszcie normalne sklepy - te w parterach budynków czy w pawilonach handlowych - mówią zgodnie organizatorzy akcji "Dość koszmarnych bud w Warszawie!". Na swojej stronie zaczęli tworzyć galerię zdjęć stołecznych bud - koszmarków. Zbiór zdjęć pomoże unaocznić skalę problemu. Galerię może uzupełniać każdy kto podziela poglądy na usunięcie szpetnych prowizorek ze stolicy. Wystarczy zrobić zdjęcie i wysłać organizatorom akcji (kontakt@m20.waw.pl). Już dziś na stronie www.m20.waw.pl znajduje się kilkadziesiąt zdjęć - wybrane prezentujemy w galerii>>

M20 ma zamiar także składać uwagi i wnioski do planów miejscowych o stosowanie nakazów lokalizowania usług w parterach budynków i zakaz stawiania bud.

M20 działa także na facebooku

Skomentuj:

Dość koszmarnych bud w Warszawie!