Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łoś na miarę szwedzkich możliwości

ucho

Musimy przyznać, że nie mamy pojęcia jak się w tym momencie zachować. Największy łoś na świecie, zaprojektowany przez architektów z biura Storalgen, stanie prawdopodobnie na szczycie góry Vithatten w Szwecji. Droga do jego przepastnej paszczy wieść będzie prosto przez windę umieszczoną w ogromnym drzewie.

Storalgen AB
Storalgen AB

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Thorbjörn Holmlund, założyciel oraz właściciel przedsiębiorstwa Svansele Wild Life Centre Inc. zajmującego się organizowaniem wypraw, których uczestnicy mogą podglądać życie łosi w naturalnym środowisku. Holmlund długo poszukiwał odpowiedniego miejsca dla najważniejszej inwestycji swojego życia. Dopiero kiedy zawisł w śmigłowcu 45 metrów ponad szczytem góry Vithatten (510 m.n.p.m.) doznał olśnienia. Krajobraz obfitujący w malownicze jeziora i lasy oraz rysujące się na horyzoncie sylwetki zabytkowych kościołów wydał mu się idealny.

 

Ogromny szwedzki łoś

Storalgen AB

 

Bez obaw. Szwedzki łoś nie będzie osamotniony. Idealną kompozycję dopełni ogromne drzewo, w którego pniu znajdować się będzie winda prowadząca wprost do umieszczonej na wysokości 35 metrów paszczy. W szyi zwierzęcia znajdować się będzie kuchnia oraz restauracja, której przestrzeń będzie można dowolnie aranżować korzystając z systemu rozsuwanych przegród. Wnętrzności łosia pomieszczą również sale konferencyjne oraz wystawowe. Wszystko to na 3 piętrach i ponad 500 m. kw. powierzchni.

 

Ogromny łoś

Storalgen AB

 

Urodzonych estetów ucieszy zapewnie możliwość spędzenia paru chwil w kafejce ulokowanej w porożu bohatera naszego artykułu. Korona sztucznego drzewa stanowić będzie parasol chroniący ich w deszczowe i śnieżne dni. Ciekawostką jest fakt, że łoś stanowić będzie czystą esencję idei sąsiedzkiej współpracy. Jego przednie nogi znajdować się będą w gminie Arvidsjaur w szwedzkiej Laponii natomiast tylne w Skellefte w regionie Västerbotten.

 

Ogromny łoś i jego poroże

Storalgen AB

 

Zapraszamy do odbycia wirtualnej wycieczki do wnętrza ogromnego łosia. Zalecamy zwrócić szczególną uwagę na powagę i profesjonalizm słyszalny w głosie lektora. Jak ten pan zdołał to zrobić?:

 

ucho

Skomentuj:

Łoś na miarę szwedzkich możliwości