Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tropiciele Makabrył: domy gwiazd

RG

Znani i lubiani inwestują na potęgę w oszałamiające rezydencje. Dom w LA, mieszkanie w Nowym Jorku, domek letni w Malibu. Ogromne pałace ustawione w przepastnych ogrodach niestety rzadko mają coś wspólnego z dobrą architekturą...

USA: La Maison Bulle, czyli po polsku Bąblowy Dom to prawdziwa perełka. Jego właścicielem jest Pierre Cardin. Kreator najprawdopodobniej nie lubi linii prostych i płaskich ścian sprawił więc sobie zestaw wybrzuszeń, bąbli i krzywizn.
USA: La Maison Bulle, czyli po polsku Bąblowy Dom to prawdziwa perełka. Jego właścicielem jest Pierre Cardin. Kreator najprawdopodobniej nie lubi linii prostych i płaskich ścian sprawił więc sobie zestaw wybrzuszeń, bąbli i krzywizn.

 

 

Avril Lavigne w słońcu Toskanii?

 

 

 

 

 

 

 

 

10 łazienek, 8 sypialni, garaż na 10 samochodów, wszystko w domku w Bel-Air, ale na szczęście Avril nie musi się gnieździć tylko tam. Niedawno, kosztem 9,5 miliona dolarów kupiła od perkusisty grupy Blink-182 dom w Kalabas w Kalifornii, który udaje, że zbudowano go sto lat temu w Toskanii (chociaż dziura w dachu i nagromadzenie w niej instalacji wentylacyjnych zdaje się nie być charakterystyczne dla tego regionu Włoch)

 

 

 

 

 

 

Dom - lotnisko Johna Travolty

 

 

 

Gdybyście jeszcze nie wiedzieli, jaki hobby ma John Travolta to zdjęcie jego domu powinno rozwiać wszelkie wątpliwości:

 

 

 

 

Tak, ten dom ma dwa garaże na samoloty. Co więcej. Okazuje się, że nie tylko John lubi nosić zakupy z luku bagażowego bezpośrednio do kuchni. Dom ten stoi na zamkniętym osiedlu, które ma własny pas startowy z kontrolą lotu. Najlepsze domy to ponoć te, które mają dostęp z podwórka na drogę startową. A na warszawskim Okęciu mieszkańcy protestują przeciwko rozbudowie lotniska - nie wiedzą, co dobre - powiedziałby John.

 

 

 

 

 

 

 

Biały Dom Opry

 

 

 

 

 

Po co się rozdrabniać - pomyślała Oprah Winfrey i zbudowała jeden z największych prywatnych domów na świecie. Żeby nie mieć zbyt dużo koszenia trawników przed domem ufundowała sobie fontannę, której nie powstydziłyby się hotele w Las Vegas.

 

 

 

 

 

 

 

Eddie Murphy i czar tropików

 

 

 

 

 

 

Aktor chyba lubi hotele nad morzem w egzotycznych krajach, bo jego dom wygląda jak taki. Tylko morza brakuje.

 

 

 

 

 

 

 

Hacienda Willa Smitha

 

 

 

 

 

Will z żoną Jadą Pinkett mają dom w stylu, który chyba ma przypominać tradycyjny meksykański dom z gliny na konstrukcji z drewna. Wielkością jednak przypomina całe pueblo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierre Cardin, a może Hobbit?

 

 

 

 

La Maison Bulle, czyli po polsku Bąblowy Dom to prawdziwa perełka. Jego właścicielem jest Pierre Cardin. Kreator najprawdopodobniej nie lubi linii prostych i płaskich ścian sprawił więc sobie zestaw wybrzuszeń, bąbli i krzywizn. Gdyby secesja nie przerodziła się w modernizm tak zapewne wyglądałoby dzisiaj całe nasze otoczenie. Być może jest to fajne.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wesołe miasteczko Michaela Jacksona

 

 

 

 

 

 

Niekwestionowanym królem kiczu jest jednak Michael Jackson. Jego gigantyczna posiadłość Neverland oprócz wystawnej rezydencji posiada "imponujące" zagospodarowanie przestrzenne.

 

 

 

 

Zapraszamy do dyskusji i nadsyłania zdjęć Makabrył:

brylujemy@gazeta.pl

 

 

 

RG

 

 

 

Zobacz także:

Bezowy apartamentowiec

 

Zostań tropicielem Makabrył

 

Architekci na Karaibach

 

Skomentuj:

Tropiciele Makabrył: domy gwiazd