Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Japan Dome House ze styropianu

trendz

Japońskie domki ze styropianu są odporne na tajfuny, trzęsienia ziemi i ogień. Do tego są lekkie i łatwe w transporcie. Świetlana przyszłość budownictwa mieszkaniowego?

5684768 https bi

 

 

Styropianowe domy


Domy wykonane są z modułów o grubości ścian wynoszącej 18 centymetrów. Producent twierdzi, iż materiał nie wymaga żadnych działań obsługowych, jak ma to miejsce w przypadku drewna czy metalu. Do tego, jest bardzo odporny na trzęsienia ziemi, ogień oraz tajfuny.

 

 

 

Kolonia 480 domków na japońskiej wyspie Kyushu

 

 

480 kopuł znajdujących się w Aso Farm Land Resort Village na japońskiej wyspie Kyushu, wygląda jak przedmiejska społeczność rodem z filmów Sci-Fi. Każdy moduł waży tylko 80 kilogramów i może być transportowany i składany przez zaledwie kilka osób. Operacja nie zajmuje dłużej, niż kilka godzin. Nie wiemy, na ile prawdziwe są informacje o odporności tego wynalazku na zjawiska przyrodnicze, ale skoro budowle zostały zatwierdzone przez ogarnięty obsesją bezpieczeństwa rząd Japonii, mamy prawo przypuszczać, że to prawda.

 

 

 

 

 

 

 

Producent Japan Dome House Co. twierdzi, że domy ze styropianu to przyszłość. Ale czy chcemy żyć w świecie, w którym wszyscy staniemy się smerfami?

 

 

 

 

 

 

Mushroom House - pokój karaoke

Domek do Karaoke

 

Wnętrze styropianowego domu

Wnętrze styropianowego domu

 

 

Łaźnia parowa w Japan Dome House

Łaźnia

 

 

źródło:

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Styropianizm 

 

 

Domy gwiazd - Makabryła  

 

 

 

Alter Domy 

Skomentuj:

Japan Dome House ze styropianu