Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ojciec Rydzyk zbuduje kościół

Jacek Hołub

Kolejna makabryła w natarciu? O.Rydzyk przedstawił plany kościoła, który zbuduje w Toruniu. Olbrzymia budowla ma pomieścić 3 tys. wiernych...    

 

 

Kościół ma stanąć na terenie redemptorystów przy ul. Starotoruńskiej, w sąsiedztwie kompleksu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Zaprojektował go toruński architekt Andrzej Ryczek. O. Rydzyk wybrał jego propozycję spośród 18 nadesłanych przez architektów z całego kraju. To będzie dzieło mojego życia i nie biorę za to żadnych pieniędzy - mówi architekt.

 

 

Świątynia będzie miała dwa poziomy i wielką ażurową kopułę zwieńczoną koroną. Pomieści 3 tys. osób. Na górnej kondygnacji znajdzie się ołtarz - dokładna replika prywatnej kaplicy papieża w Watykanie z obrazem Matki Bożej, podpisanym przez Jana Pawła II.Dolny poziom w połowie wypełni Kaplica Pamięci. Na czarnej granitowej ścianie zostaną wypisane nazwiska tych, którzy zginęli ratując ofiary Holocaustu, będzie też napis "Nie ma większej miłości jak oddać Życie za przyjaciół swoich". O.Rydzyk umieści tam również tablice miejsc męczeństwa narodu polskiego. W środku będzie płonął ogień. Wierni będą mogli przemieszczać się między kondygnacjami schodami i windami. Przed gmachem powstanie wielki plac.


 

 

Czytaj więcej

źródło: Gazeta Wyborcza Toruń

 

 

 

 

Zobacz także:

 

Koszmarne kościoły

 

Projekt krzyża JP2 dla Warszawy 

 

"Miasto papieskie" w Łagiewnikach 

Skomentuj:

Ojciec Rydzyk zbuduje kościół