Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bolesław Stelmach gościem Bryły. Zapraszamy na wykład!

redakcja

Architektura powinna być prosta, podporządkowana przyrodzie i ponadczasowa - mówi Bolesław Stelmach. Wykład architekta odbędzie się już w najbliższy wtorek na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

polska bryla
polska bryla
polska bryla

 

To już piąty raz, kiedy na zaproszenie serwisu Bryła swój wykład wygłasza jeden z najbardziej cenionych polskich architektów. Tym razem naszym gościem będzie Bolesław Stelmach, laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich przyznawanej "za wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury". Jego dotychczasowa praca zawodowa stanowi rzadki w dzisiejszych czasach przykład konsekwencji i wierności przyjętym zasadom, dzięki którym zyskał uznanie oraz szereg nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Rozbudowa gmachu Sejmu RP zrealizowana według projektu Bolesława Stelmacha

Rozbudowa Sejmu RP

Pochodzący z Lublina projektant przekonuje, że "najważniejsza jest prostota rozwiązań. Trzeba iść do celu najkrótszą drogą".  Cechy te są wyraźnie dostrzegalne w zaprojektowanych przez Bolesława Stelmacha obiektach. Budynek sanatoryjny w Nałęczowie, Zana House w Lublinie czy ostatnie dzieła - rozbudowa gmachu Sejmu RP, Centrum Chopinowskie w Warszawie i muzeum chopinowskie w Żelazowej Woli, prezentują minimalizm i charakterystyczną powściągliwość formalną. Ich autor przyznaje, że szczególnie bliska jest mu architektura skandynawska - oszczędna w formach, odnosząca się z pokorą wobec zastanych uwarunkowań.

Oczywiście ascetyczne budynki i proste, neo-modernistyczne rozwiązania wzbudzają niekiedy negatywne reakcje.  Na stawiane mu zarzuty Bolesław Stelmach odpowiada krótko: "Nie da się zadowolić wszystkich".

 

Wykład architekta Bolesława Stelmacha

data: wtorek, 18 października 2011, godzina 18:30

miejsce: Wydział Architektury PW, ul. Koszykowa 55, Warszawa

wstęp wolny, zapraszamy!


Sponsorem spotkania jest firma Rockfon:

www.rockfon.pl

 

Zobacz także:


Co kryją podziemia Sejmu?


Zbigniew Maćków był naszym gościem


POLSKA BRYŁA z Grupą 5


Skomentuj:

Bolesław Stelmach gościem Bryły. Zapraszamy na wykład!