Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dolnośląski Festiwal Architektury - DoFA'11

bec

W najbliższy piątek, 30 września 2011r. w Muzeum Architektury we Wrocławiu rozpocznie się pierwsza edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Szykuje się masa atrakcji, zobacz kalendarium

Plakat 1 edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 30.09.2011-07.10.2011.
Plakat 1 edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 30.09.2011-07.10.2011.
źródło: dofa.pl

Podstawowym celem Dolnośląskiego Festiwalu Architektury (DoFA) jest wywarcie wpływu na kreowanie wysokiej jakości przestrzeni publicznej. Organizatorzy pragną wspomóc i aktywować zarówno jednostki, grupy, jak i małe społeczności lokalne zainteresowane podnoszeniem walorów swojego otoczenia. Społeczeństwa zorganizowane, włączające się w nurt tworzenia ładu przestrzennego i w pełni świadome swoich możliwości są cennym partnerem dla lokalnych władz, które z definicji powinny dążyć do poprawy stanu istniejącego.

Program DoFA otwiera przed uczestnikami możliwości różnych form aktywności. W ramach "Konfrontacji" przewidywany jest m.in. benefis Profesora Tadeusza Zipsera oraz debata o bardzo wymownym tytule "Czy architektura jest istotna?". Wycieczki po "Otwartym mieście" będą stanowiły niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić najważniejsze budynki XX-wiecznego Wrocławia- od osiedla WuWA i architektury czasów III Rzeszy, aż po biurowiec Thespian i wieżowiec Sky Tower. Przez cały czas trwania Festiwalu odbywać się będą projekcje filmów oraz wystawy. W ramach DoFA zaprezentowana zostanie także książka autorstwa Łukasza Wojciechowskiego "Bryk do architektury" stanowiąca zbiór przemyśleń i refleksji na temat architektury współczesnej.

Niezwykle interesująco zapowiada się część Festiwalu określona mianem "zabaw w przestrzeni", którą rozpocznie inauguracja instalacji o intrygującym tytule "Architektura to impreza". Podczas kolejnych dni zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci, gra miejska oraz projekt interdyscyplinarny "Dźwięk-Przestrzeń-Rzeźba".

Festiwal będzie trwać do 7 października 2011r.


ZOBACZ KALENDARIUM>>>

 

Biuro festiwalowe (czynne 30 września-7 października, od 10.00-18.00):
Wrocław, ul. Oławska 21, III p., tel. 71 346 29 37

Zapisy na wycieczki: biuro@sarpwroclaw.pl, 71 343 19 28
Zapisy na warsztaty dziecięce: agnieszkamarek@wp.eu, tel. 601 292 540
Zapisy na grę miejską: jakub.tabisz@wielosfer.pl, tel. 608 370 945

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

 

Aktualny harmonogram i ewentualne zmiany:

www.wroclaw.sarp.org.pl

www.dofa.pl

www.dofa.pl/blog

Skomentuj:

Dolnośląski Festiwal Architektury - DoFA'11