Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa w Budowie

red.

Z początkiem października rusza kolejna, już trzecia edycja festiwalu "Warszawa w budowie". Spośród 65 wydarzeń, szczególnie polecamy wykład światowej gwiazdy architektury - Helmuta Jahna.

Plakat WWB3
Plakat WWB3
Plakat

Startował jako festiwal designu. W ciągu trzech edycji ewoluował w najważniejszą 'gadaninę' o mieście. Festiwal 'Warszawa w budowie' znów zaprasza do zwiedzania, proponowania i dyskutowania. Będzie miejsko, politycznie i ekonomicznie.

W auli spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej padną pytania będące osią festiwalu - o politykę mieszkaniową, o ład przestrzenny miasta i zaangażowanie mieszkańców. Także tam, wykład o Potsdamer Platz wygłosi Helmut Jahn, autor m.in projektu wieżowca przy ulicy Twardej w Warszawie.

Ciekawie zapowiadają się także wydarzenia na osiedlu Sady Żoliborskie, które obchodzi właśnie swoje pięćdziesięciolecie. Swoje podwoje otworzą tamtejsze pracownie artystów. Jeden z paneli odbędzie się w prywatnym mieszkaniu, które zachowało pierwotny charakter. Do wspomnień sprzed pół wieku nawiążą też warsztaty kulinarne.

Z kolei na Służewiu zwiedzać będzie można prywatne balkony. Architekci krajobrazu opowiedzą o tym, jak zastąpiły one mieszkańcom miasta przydomowe ogrody i pokażą najciekawsze przykłady.

Na te i wiele innych atrakcji serdecznie zapraszamy!

bryla.pl objęła patronat nad wydarzeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

Warszawa w Budowie II

Kazuyo Sejima odwiedziła Warszawę (w Budowie)

Skomentuj:

Warszawa w Budowie