Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Siatkarka w formie. Księżniczka warszawskich neonów znów zaświeci!

red

Jeden z najsłynniejszych warszawskich neonów zaświeci ponownie. Iluminacja odbędzie się w niedzielę 9 października, o godzinie 19:00. O tej samej porze rozpocznie się także wieczór poświęcony historii neonów. Zapraszamy w imieniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej!

Od godz. 19.00 przy Placu Konstytucji 5 będzie świeciła wyremontowana "Siatkarka" - jeden z najsłynniejszych warszawskich neonów autorstwa Jana Mucharskiego. Neon, który z inicjatywy Pauliny Ołowskiej rozbłysł na nowo w 2006 roku i po pięciu latach wymagał kolejnej poważnej renowacji.

08.05.2008 WARSZAWA - SPACEROWNIK - LATA 50 - PLAC KONSTYTUCJI 5 - NEON SIATKARKI ( SIATKARKA )  FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA

 

O tej samej godzinie w Pałacu Kultury rozpocznie się spotkanie zatytułowane "Siatkarka. Życie neonów". Wieczór poświęcony będzie historii neonów, technologii ich produkcji oraz ich specyficznemu „życiu po życiu” we współczesnym mieście. W spotkaniu wezmą udział: Jacek Hanak, dyrektor firmy Reklama, który opowie o tym, dlaczego neony świecą, Eric Bednarski, twórca filmu dokumentalnego „Warszawskie neony”, Agnieszka Sural, która opowie o planach rekonstrukcji kolejnych neonów w Warszawie oraz Paulina Ołowska, artystka, przedstawicielka Towarzystwa Piękne Neony oraz Naczelnik Wydziału Estetyki Biura Architektury Urzędu Miasta Pan Tomasz Gamdzyk. Tego wieczoru odbędzie się performance Ryszarda Kałowskiego i Pauliny Ołowskiej „Tysiącsiedemsetsiedemnaście neonów w Warszawie”

 

wykład: 9 października (niedziela), godz. 19.00

miejsce: Pałac Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego, pl. Defilad 1


Spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu Warszawa w Budowie:


Zobacz także:

O muzeum neonów na Bródnie

O polskich neonachSkomentuj:

Siatkarka w formie. Księżniczka warszawskich neonów znów zaświeci!