Siatkarka w formie. Księżniczka warszawskich neonów znów zaświeci!
Jeden z najsłynniejszych warszawskich neonów zaświeci ponownie. Iluminacja odbędzie się w niedzielę 9 października, o godzinie 19:00. O tej samej porze rozpocznie się także wieczór poświęcony historii neonów. Zapraszamy w imieniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej!
Od godz. 19.00 przy Placu Konstytucji 5 będzie świeciła wyremontowana "Siatkarka" - jeden z najsłynniejszych warszawskich neonów autorstwa Jana Mucharskiego. Neon, który z inicjatywy Pauliny Ołowskiej rozbłysł na nowo w 2006 roku i po pięciu latach wymagał kolejnej poważnej renowacji.
O tej samej godzinie w Pałacu Kultury rozpocznie się spotkanie zatytułowane "Siatkarka. Życie neonów". Wieczór poświęcony będzie historii neonów, technologii ich produkcji oraz ich specyficznemu „życiu po życiu” we współczesnym mieście. W spotkaniu wezmą udział: Jacek Hanak, dyrektor firmy Reklama, który opowie o tym, dlaczego neony świecą, Eric Bednarski, twórca filmu dokumentalnego „Warszawskie neony”, Agnieszka Sural, która opowie o planach rekonstrukcji kolejnych neonów w Warszawie oraz Paulina Ołowska, artystka, przedstawicielka Towarzystwa Piękne Neony oraz Naczelnik Wydziału Estetyki Biura Architektury Urzędu Miasta Pan Tomasz Gamdzyk. Tego wieczoru odbędzie się performance Ryszarda Kałowskiego i Pauliny Ołowskiej „Tysiącsiedemsetsiedemnaście neonów w Warszawie”
wykład: 9 października (niedziela), godz. 19.00
miejsce: Pałac Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego, pl. Defilad 1
Spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu Warszawa w Budowie:
Zobacz także:
O muzeum neonów na Bródnie
O polskich neonach
- Więcej o:
- neon
- warszawa w budowie
Restauracja Albatros w Augustowie. Była jednym z najnowocześniejszych obiektów gastronomicznych w regionie
Amfiteatr Muszelka w Sosnowcu przeszedł metamorfozę. Wygląda świetnie!
"Siatkarka" na pl. Konstytucji w Warszawie znów świeci
Neon jako dekoracja mieszkania
Neonowe zwierzęta w PRL-u [PRZEGLĄD]
Scena kulinarna z neonami w tle
Moda na neony - nowy miejski witacz w Gdyni
Neon "Kocham Warszawę" umieszczony 140 metrów nad ziemią. Jak go montowano?