Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Karkonoszach powstanie apart-hotel

red

W Piechowicach niedaleko Szklarskiej Poręby powstanie apart-hotel "Walończyk". Zaprojektowany przez austriackich architektów obiekt ma stanąć na zboczu góry.

Hotel powstanie niedaleko Szklarskiej Poręby. Za jego projekt architektoniczny odpowiada austriacka pracownia architekta Philipa Lutza. Inwestor zapowiada, że Walończyk będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Będzie także apart-hotelem. Połowa apartamentów przeznaczona jest na sprzedaż. Ich właściciele po zakupie lokali mają wynajmować je operatorowi hotelu w zamian za stałą opłatę. Zachowają jednak nieskrępowane prawo do korzystania ze swojej własności.

Projekt zakłada wykorzystanie do jego budowy m.in. naturalnych materiałów. Na elewacji zostanie użyty kamień naturalny oraz gont drewniany, w większości modrzewiowy. Hotel będzie korzystał także z alternatywnych źródeł energii, m.in. źródeł geotermalnych.

W środku powstanie 131 apartamentów, z czego 66 - o powierzchni od 20 do 50 m kw. - przeznaczonych zostanie na sprzedaż. Przyszli właściciele apartamentów, podpisując umowę z deweloperem, muszą wpłacić zaledwie 10 proc. wartości nieruchomości. Resztę dopłacą po zakończeniu inwestycji. Umowa między deweloperem a właścicielem apartamentu gwarantuje stałą cenę zakupu nieruchomości. Pozostałe 65 lokali to pokoje hotelowe - jedno-, dwu- i trzyosobowe.

Budynek ma mieć dwie kondygnacje podziemne. - Na najniższym poziomie -2, który zlokalizowany zostanie całkowicie pod ziemią, zaprojektowano klub nocny. Oddzielenie strefy zabawy od pozostałej części hotelu zapewni ciszę i spokój gościom przebywającym w części wypoczynkowej - mówi Ewa Piechota z Religa Development Group.

Nad klubem nocnym powstanie strefa relaksu i wypoczynku. Składać się na nią ma centrum spa i wellness o pow. 1200 m kw. Goście zatrzymujący się w hotelu będą mogli skorzystać też z saun, jacuzzi, basenu, gabinetu kosmetycznego, sali fitness oraz siłowni.

Parter budynku zajmie restauracja, która zostanie podzielona na dwie części. Projekt zakłada, że pierwsza przestronna sala ma służyć głównie w czasie śniadań. W drugiej znajdzie się także scena. - W części recitalowej planujemy małe koncerty i występy artystyczne - zapowiada Ewa Piechota.

W prawym skrzydle na poziomie parteru zaprojektowano także trzy sale konferencyjne o pow. od 30 do 40 m kw. Jeżeli zajdzie taka konieczność, mogą zostać połączone w większą przestrzeń. Ponadto dla wygody gości i uczestników konferencji posiadają one wydzielone wejścia, przestronne lobby, dostęp do restauracji i osobne wyjście na taras. Na parterze znajdzie się także pomieszczenie zabaw dla dzieci, w którym najmłodsi goście będą mogli spędzać czas pod okiem animatorów zabaw.

Przy hotelu, z dala od tras dojazdowych, powstanie ogród. - Przez jego środek, wśród starodrzewia, płynąć będzie naturalny strumień, a całość otoczy stary sosnowy las, który stanowi kontrast dla uporządkowanej strefy różnorodnej roślinności ogrodu. Kolejną atrakcję stanowić mają kaskady wodne, minizalewy, a przy nich liczne drewniane miniporty oraz niepowtarzalny "bar nad wodospadem" - wylicza Ewa Piechota.

Na poziomie -1 znajdzie się także miejsce do wypoczynku z leżakami, które ma stanowić łącznik między ogrodem a spa i saunami.

Dawid Zielkowski

 

źródło: wroclaw.gazeta.pl


ZOBACZ TAKŻE:

Podwodny hotel w Gdyni, zobacz niesamowity projekt

Jeśli nie Ritz, to co? Nietypowe hotele z całego świata!

W London - niezwykły hotel już otwarty

Skomentuj:

W Karkonoszach powstanie apart-hotel