Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe osiedle w Katowicach. Inspiracją była willa Gierka

red

Pięć domów, które zaprojektował Tomasz Konior stanie wkrótce tuż przy katowickim parku Kościuszki. To kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa w Katowicach.

W przyszłym roku ruszy budowa osiedla Wille Parkowa, przy ul. Parkowej w Katowicach. Autorem koncepcji jest jeden z najbardziej uznanych architektów młodego pokolenia - Tomasz Konior, twórca wciąż niezrealizowanej wizji przebudowy śródmieścia Katowic, nowej galerii handlowej przy Piotra Skargi, czy sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która stanie na terenie byłej kopalni Katowice.

Tomasz Godziek, rzecznik GC Investment mówi, że część budynków ma trzy, a część cztery kondygnacje. - Początkowo chcieliśmy żeby wille były wyższe, ale park jest pod opieką konserwatora zabytków, który uznał, że nie może tu być zbyt wysokiej zabudowy - mówi.

Dodaje, że w budynkach będą dominowały duże mieszkania. - Najmniejsze ma mieć ok. 60 metrów. Celujemy w klasę średnią i wyższą, ludzi którzy szukają mieszkania blisko centrum Katowic. Perełką osiedla będą dwa dwupoziomowe apartamenty o powierzchni 160 metrów każdy, będą miały też ponad 100-metrowe tarasy - mówi.

Godziek mówi, że punktem wyjścia do projektu była dawna willa Edwarda Gierka, która stoi na katowickim Brynowie. To ogromny dwurodzinny budynek. - On również ma elementy z cegły, a jego forma jest skromna. Mimo to wciąż wygląda nowocześnie - mówi.

 

źródło: www.katowice.gazeta.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Skomentuj:

Nowe osiedle w Katowicach. Inspiracją była willa Gierka