Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź Design Festival 2011 - Zmień! swoje myślenie

red

Już dzisiaj rusza V edycja Łódź Design Festivalu. Jak co roku będzie można obejrzeć wystawy światowej sławy projektantów, posłuchać o najnowszych trendach w designie i spotkać specjalistów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas kilku dni wykładów.

Plakat
Plakat
Łódz Design 2011

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu - Change! ma podkreślać zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu.

Łódź Design

Centralnym punktem festiwalu Łódź Design jest zawsze tematyczny program główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Wśród nich centralne miejsce zajmują: wykłady prowadzone przez światowej sławy specjalistów, konkurs dla młodych projektantów make me! oraz przegląd portfolio, który umożliwia studentom i absolwentom szkół artystycznych bezpośrednią konfrontację swoich pomysłów z profesjonalistami (kuratorami, projektantami i producentami).

W tym roku bazą Łódź Design jest dawna fabryka z lat 30. XX wieku przy ul. Targowej 35, oferująca powierzchnię wystawienniczą wielkości 11 tys. m. kw. Drugą ważną siedzibą jest odrestaurowany Dom Towarzystwa Kredytowego na ul. Pomorskiej 21.

Dopełnieniem i rozwinięciem programu głównego są wydarzenia towarzyszące: konkurs dla młodych projektantów Make Me!, na który nadesłano w tym roku 250 projektów z całej Europy, ale USA i Korei, oraz przegląd dokonań szkół artystycznych, którego temat przewodni "Tkanina" nawiązuje do jubileuszu Wydziału Tkaniny ASP w Łodzi. Oprócz nich w programie znalazły się wykłady i wystawy towarzyszące ("Energia wnętrza. Styl skandynawski", "Dziecinada" i Rosenthal Studio-Line ). Od 2009 roku głównym mecenasem festiwalu jest producent płytek Ceramika Paradyż, fundator głównej nagrody w konkursie Make Me! (20 tys. zł). W fabryce na Targowej będzie można ujrzeć ceramiczne rzeźby, które stworzyli studencki łódzkiej ASP i obrazy, które będą sprzedane na aukcji charytatywnej. 22 października rozpoczną się zorganizowane przez Ceramikę warsztaty dla najmłodszych odsłaniające najnowsze formy projektowania. Jednym z narzędzi będzie kreda 3D. Czynna będzie też Bawialnia, w której będzie można pozostawić dzieci i udać się na wystawy.

bryla.pl patronuje wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy!


ZOBACZ TAKŻE:

Reklamy z czasów PRL-u. Doceńmy dziedzictwo minionej epoki!

Modernizm w Łodzi, przewodnik architektoniczny

Architektura w Łodzi TOP 10

Skomentuj:

Łódź Design Festival 2011 - Zmień! swoje myślenie