Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

POLSKA BRYŁA: wywiad z Bolesławem Stelmachem

aru

18 października na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej gościliśmy Bolesława Stelmacha. Gość piątej edycji Polskiej Bryły, opowiadał m.in. o podziemnej rozbudowie Sejmu oraz Muzeum Chopinowskim w Żelazowej Woli. Dla wszystkich, którzy tego dnia nie mogli być z nami, prezentujemy wywiad z architektem, który jak sam mówi, "stara się nie mieć pomysłów"...

Rozbudowa gmachu Sejmu RP zrealizowana według projektu Bolesława Stelmacha
Rozbudowa gmachu Sejmu RP zrealizowana według projektu Bolesława Stelmacha
fot. Marcin Czechowicz/Stemach i Partnerzy

 

 


Sponsorem wykładu była firma Rockfon:

To już piąty raz, kiedy na zaproszenie serwisu Bryła swój wykład wygłosił jeden z najbardziej cenionych polskich architektów. Bolesław Stelmach, laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich przekonywał, że najważniejsza jest prostota rozwiązań, a do celu należy iść najkrótszą drogą. Zaprezentował pełne umiaru realizacje, jak rozbudowa Sejmu, Centrum Chopinowskie i rozbudowę Muzeum Chopinowskiego w Żelazowej Woli.

W ubiegłych latach gośćmi Bryły byli Robert Konieczny, Tomasz Konior, Zbigniew Maćków, a także Mikołaj Kadłubowski i Krzysztof Mycielski z Grupy 5. Piszcie w komentarzach, kogo chcielibyście posłuchać następnym razem!

 

ZOBACZ INNE PROJEKTY ARCHITEKTA:

Skomentuj:

POLSKA BRYŁA: wywiad z Bolesławem Stelmachem