Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co budował Czterdziestolatek?

red.

W ramach festiwalu "Niewinni Czarodzieje", organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego, dowiemy się co tak naprawdę budował inżynier Karwowski, czyli filmowy "Cztedziestolatek". Wykład Jarosława Trybusia już dziś na Dworcu Centralnym! Zapraszamy

Budowa Trasy Łazienkowskiej
Budowa Trasy Łazienkowskiej
Czterdziestolatek

Lata 70. były w Warszawie okresem realizacji istotnych dla miasta inwestycji. Powstawała Trasa Łazienkowska, Dworzec Centralny, dzielnica Ursynów, projektowano metro, którego budowę rozpoczęto pod koniec dekady, zainicjowano też czekającą od lat odbudowę Zamku Królewskiego. Wtedy też rozpoczęto budowę pierwszych od czasu wybudowania Pałacu Kultury i Nauki warszawskich wieżowców: Intraco, Intraco II, hotele Marriott i Forum, Błękitny wieżowiec. Był to ostatni okres wielkich inwestycji przed zapaścią lat 80, a ich ślady pozostały w popularnych filmach z tamtych czasów (by wymienić "Czterdziestolatka", czy "Poszukiwany, poszukiwana").

Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cafe Poczekalnia zapraszają na wykład Jarosława Trybusia, organizowany w ramach VI Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje. Spotkanie odbędzie się 6 listopada (niedziela), o godz. 16.00 w Cafe Poczekalnia Dworca Centralnego.

bryla.pl patronuje wydarzeniu

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 


ZOBACZ TAKŻE:

Dworzec Centralny - odkurzona ikona

Nowa twarz Centralnego?

Dworzec Centralny po remoncie, z wieżą do teleportacji!

Skomentuj:

Co budował Czterdziestolatek?