Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

A(u)kcja na Centralnym. Kup kawałek dworca

red

W poniedziałek 5 grudnia Dworzec Centralny będzie obchodził 36 "urodziny". Z tej okazji odbędzie się absolutnie wyjątkowa aukcja reliktów wystroju jubilata, które podczas remontu zostały wymienione na nowe. Do kupienia kultowe kasetony, tarcze zegarowe oraz inne drobiazgi.

Większość obiektów pochodzi z oryginalnego wyposażenia zainstalowanego w 1975 roku, a zdjętego podczas trwającego remontu. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim znaki kierujące podróżnych do różnych miejsc na dworcu i w mieście. Niektóre z nich zobaczycie we fragmencie Kroniki Filmowej, którą publikujemy poniżej:

Aukcja kultowych przedmiotów odbędzie się 5 grudnia o godzinie 19:00 na antresoli Dworca w dawnych kasach międzynarodowych, a głównym prowadzącym będzie Hubert Urbański. Rejestracja rozpocznie się już o godz. 18:00

Dochód z aukcji przeznaczony będzie na upamiętnienie architektów warszawskich dworców Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka. Formę upamiętnienia przygotuje i wykona architektka Aleksandra Wasilkowska, ta sama, która już raz pokazała, jak z kasetonów można zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Instalacja jej autorstwa, Time Machine, w czerwcu 2011 roku stała w hali głównej dworca.

Bryła zaprasza wszystkich zainteresowanych w imieniu Centrum Architektury oraz spółki Dworzec Polski:

www.centrumarchitektury.org

Skomentuj:

A(u)kcja na Centralnym. Kup kawałek dworca