A(u)kcja na Centralnym. Kup kawałek dworca

red

W poniedziałek 5 grudnia Dworzec Centralny będzie obchodził 36 "urodziny". Z tej okazji odbędzie się absolutnie wyjątkowa aukcja reliktów wystroju jubilata, które podczas remontu zostały wymienione na nowe. Do kupienia kultowe kasetony, tarcze zegarowe oraz inne drobiazgi.

Takie kasetony można będzie kupić na aukcji
Takie kasetony można będzie kupić na aukcji
katalog

Większość obiektów pochodzi z oryginalnego wyposażenia zainstalowanego w 1975 roku, a zdjętego podczas trwającego remontu. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim znaki kierujące podróżnych do różnych miejsc na dworcu i w mieście. Niektóre z nich zobaczycie we fragmencie Kroniki Filmowej, którą publikujemy poniżej:

Aukcja kultowych przedmiotów odbędzie się 5 grudnia o godzinie 19:00 na antresoli Dworca w dawnych kasach międzynarodowych, a głównym prowadzącym będzie Hubert Urbański. Rejestracja rozpocznie się już o godz. 18:00

Dochód z aukcji przeznaczony będzie na upamiętnienie architektów warszawskich dworców Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka. Formę upamiętnienia przygotuje i wykona architektka Aleksandra Wasilkowska, ta sama, która już raz pokazała, jak z kasetonów można zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Instalacja jej autorstwa, Time Machine, w czerwcu 2011 roku stała w hali głównej dworca.

Bryła zaprasza wszystkich zainteresowanych w imieniu Centrum Architektury oraz spółki Dworzec Polski:

Aukcja

Katalog do pobrania w pdf>>

www.centrumarchitektury.org

 

ZOBACZ TAKŻE:

Dworzec Centralny - odkurzona ikona

Nowa twarz Centralnego?

Nowy projekt Dworca Centralnego w Warszawie

Skomentuj:

A(u)kcja na Centralnym. Kup kawałek dworca