Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architekci dla Sielc

red

30 stycznia w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10, studenci architektury zaprezentują pomysły dla zaniedbanej dzielnicy Warszawy. Prace są owocem zajęć na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, która jako pierwsza w swym programie uwzględniła konsultacje społeczne jako część procesu projektowania.

Sielce Architektów
Sielce Architektów
Sielce Architektów

30 stycznia br. o godz. 19.00 w hallu głównym budynku Agory zostanie otwarta wystawa wieńczącej projekt „Sielce Architektów”. Na ekspozycję składają pomysły architektoniczne i urbanistyczne dla Dolnego Mokotowa - Sielc. Projekty zostały stworzone po konsultacjach społecznych z mieszkańcami. Wystawie towarzyszyć będzie debata Przepisy na przestrzeń publiczną dotycząca partycypacji społecznej w procesie kształtowania przestrzeni miejskich. Punktem wyjścia do dyskusji jest projekt „Sielce Architektów” jako spotkanie doświadczeń mieszkańców z wizją architektów.

Autorami prac są studenci V roku z Pracowni Kompozycji Urbanistycznej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Obok plansz z projektami na wystawie będzie można obejrzeć dokumentację warsztatów z mieszkańcami oraz materiał video.

Obecnie w Polsce programy nauczania na wydziałach architektonicznych i planowania przestrzennego nie uwzględniają konsultacji społecznych. Projekt ma na celu upowszechnienie idei partycypacji społecznej jako niezbędnego etapu do wytworzenia nie tylko jak najlepszych rozwiązań estetycznych, ale adekwatnych do potrzeb społeczności lokalnej użytkującej daną przestrzeń.

Sielce Architektów

 

Organizatorami przedsięwzięcia są Pracowania Kompozycji Urbanistycznej z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce” oraz Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia.

 

Debata odbędzie się 4 lutego o godz.12.00 w siedzibie Teatru Baza przy ul. Podchorążych 39.

Wystawę można oglądać w siedzibie AGORY od 30 stycznia do 12 lutego.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

 

Serwis BRYŁA patronuje wystawie i warsztatom.

Skomentuj:

Architekci dla Sielc