Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ostatnia okazja, żeby zobaczyć "coś, które nadchodzi"

red

Po wystawie Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku oprowadzi tegoroczny laureat Paszportu "Polityki" Nicolas Grospierre. W imieniu organizatorów zapraszamy we wtorek do Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Finisaż wystawy Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku
Finisaż wystawy Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku
www.funbec.eu

Finisaż wystawy Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku to ostatnia okazja, aby zapoznać się z przygotowaną przez Fundację bęc Zmiana artystyczną interwencją w przestrzeń Biblioteki Narodowej w Warszawie. Po zakamarkach modernistycznego gmachu oprowadzi tegoroczny laureat Paszportu "Polityki" Nicolas Grospierre. W programie także oficjalna premiera książki Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku oraz dwa wykłady:

Plastyka w architekturze Biblioteki Narodowej w Warszawie

Paweł Giergoń

Wykład dotyczący twórczości Kazimierza Gąsiorowskiego, nieżyjącego już artysty plastyka, autora zrealizowanych w 1987 roku monumentalnych mozaik w niedostępnej dla czytelników części administracyjnej gmachu Biblioteki oraz innych, licznych realizacji w przestrzeni publicznej Warszawy.

Książka jako rzecz. Praktyki nie-czytania w Bibliotece Narodowej

Roman Chymkowski

Relacja z badania etnograficznego metodą obserwacji uczestniczącej skoncentrowanego na drodze, jaką pokonują przysyłane do Biblioteki Narodowej egzemplarze obowiązkowe książek - od kancelarii aż po magazyn. Narzędzia analityczne, powstałe w odniesieniu do kultur tradycyjnych, zostaną zastosowane do interpretacji procedur, strategii i praktyk, którym podlegają książki w ich rzeczowym, tj. materialnym wymiarze. Książki w blibliotece podlegają czynnościom równie silnie skonwencjonalizowanym jak czytanie, ale samym czytaniem nie będącym.

 

 

Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku

FINISAŻ

31.01 (wtorek), godz. 19.00

Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213, Warszawa

Nowootwarte bistro Recto | Verso (odnowione wg projektu Jana Strumiłło)

więcej na www.architekturaXXI.pl

Skomentuj:

Ostatnia okazja, żeby zobaczyć "coś, które nadchodzi"