Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przepisy na przestrzeń publiczną

red

4 lutego o godz. 12.00 w Teatrze Baza przy ul. Podchorążych 39, na Dolnym Mokotowie odbędzie się debata w ramach projektu ?Sielce Architektów?

Projekt dla Sielc, autor: Piotr Fabirkiewicz
Projekt dla Sielc, autor: Piotr Fabirkiewicz
www.mojesielce.pl

Jak mieszkańcy mogą wpływać na przestrzeń dzielnicy?

Tym pytaniem rozpocznie się debata „Przepisy na przestrzeń publiczną”, która rozpocznie się 4 lutego o godz. 12.00 w Teatrze Baza przy ul. Podchorążych 39, na Dolnym Mokotowie - Sielcach. Zaproszeni goście przedstawią krótkie prezentacje dotyczące dobrych przykładów/przepisów na przestrzeń w kontekście projektowania urbanistycznego, inicjatyw oddolnych oraz praw mieszkańców. Następnie odbędzie się dyskusja. Celem projektu „Sielce Architektów” jest świadome i wspólne kształtowanie przestrzeni publicznej miasta oraz zainicjowanie procesu, w którym architekci, lokalni aktywiści i mieszkańcy mogą działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

Punktem wyjścia do dyskusji jest przykład i problemy Sielc oraz projekt „Sielce Architektów” jako spotkanie mieszkańca z architektem. Projekt jest realizowany wspólnie przez Pracownię Kompozycji Urbanistycznej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce” oraz Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia.

Program debaty zobaczysz na stronie: www.mojesielce.pl

Warsztaty dla dzieci „Sielecko, sąsiedzko!”

Ponadto przed debatą o godz. 10.00 odbędą się nieodpłatne warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 5-10 lat. Na warsztatach dzieci będą kreować przestrzeń wymarzonego osiedla, miejsca do mieszkania. Zajęcia poprowadzą studentki Wydziału Architektury PW, które w przyjazny sposób zaprezentują dzieciom podstawowe zagadnienia urbanistyki i projektowania przestrzeni.

Zapisy: sielce.architektow@gmail.com

Wystawa „Sielce Architektów”

Na wystawie trwającej do 12 lutego w hallu Agory można obejrzeć plansze autorstwa studentów z Pracowni Kompozycji Urbanistycznej PW z propozycjami rozwiązań architektonicznych przestrzeni publicznych Sielc oraz efekty równolegle prowadzonych warsztatów z mieszkańcami.

proj. Jagna Badowska

Wystawa jest wstępem do szerszej dyskusji o potrzebach przestrzennych miasta i zachętą do angażowania się w proces jego transformacji.

Więcej informacji na : www.mojesielce.pl

Kontakt: mojesielce@gmail.com, kom.609494311

 

www.mojesielce.pl

Organizatorzy:

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce”,

Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia

Partnerzy projektu:

Fundacja dla Polski, Urząd Dzielnicy Mokotów, Agora S.A., JEMS Architekci, Magiel Cafe, Cityposter,

Partroni medialni:

Agora S.A., Gazeta Stołeczna, Bryla.pl, Urbanistyka.info

Patronat honorowy:

Burmistrz Dzielnicy Mokotów

Skomentuj:

Przepisy na przestrzeń publiczną