Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architektoniczna sobota we Wrocławiu

nobo

Podczas otwarcia wrocławskiego biura coworkingu CO12 będzie można zobaczyć stare neony i posłuchać kilku interesujących wykładów. O wyjątkowym domu na falach Odry opowie jego mieszkaniec Alejandro Capdevila, a architekt Zbigniew Maćków zaprezentuje najnowsze projekty.

CO12 wrocławskie biuro coworkingu
CO12 wrocławskie biuro coworkingu
CO12

Nowe wrocławskie biuro coworkingu CO12 otwiera się z impetem trzydniową imprezą pod hasłem "CO12 - COMING OUT NOW!". W dniach 1, 2, 3 marca organizatorzy zapraszają na liczne wydarzenia kulturalne, pokazy, prezentacje, wystawy i dyskusje (cały program tutaj: www.co12.pl).

Stara piekarnia przez lata była jednym z wielu zaniedbanych pustostanów Nadodrza - dzielnicy Wrocławia. W ramach miejskiego programu rewitalizacji tej części miasta, lokal został przywrócony do życia i odnowiony. Aranżacji podjęły się dwie młode architektki: Ewa Czerny i Anna Kopeć, które wydobyły charakter starych murów i dołożyły do niego nutkę designu. W nowej siedzicie CO12 powieszono stare wrocławskie neony, które już dziś można oglądać.

W sobotę 3 marca szczególnie polecamy dwa wydarzenia, którym patronuje serwis Bryla.pl. Pierwsze z nich to prezentacja Domu na wodzie, o którym niedawno pisaliśmy. Jego mieszkaniec i pomysłodawca, Alejandro Capdevila, opowie o codziennym życiu w domu na wodzie, zdradzi jakie odgłosy wydaje zamarzająca Odra i kto zagląda mu przez okno. W prezentacji będzie mu towarzyszył Wojtek Bartosiewicz z Isola System (współautor projektu).

W programie także spotkanie "Co za gość!??". To eksperymentalna formuła dyskusji, starająca się zestawić ze sobą osoby z różnych środowisk artystycznych, nawiązując do idei coworkingu, gdzie w jednej przestrzeni spotykają się ludzie wielu profesji. CO12 zaprasza do studia pierwszego Gościa, a ten ma za zadanie zaprosić swojego rozmówcę. Pierwszym dyskutantem będzie Zbigniew Maćków - jeden z najlepszych polskich architektów, autor wielu znaczących i rozpoznawalnych wrocławskich realizacji, takich jak rozbudowa domu towarowego Renoma, czy apartamentowca Thespian. Gość Zbigniewa Maćkowa do ostatniej chwili pozostaje niepodzianką.

CO12 - COMING OUT NOW!

3 marca, sobota

adres: WROCŁAW ul. Łokietka 12c (wejście od podwórka)

18:00 - Alejandro Capdevila o domu na wodzie

19:12 - Zbigniew Maćków i jego Gość

Dyskusję poprowadzi Michał Duda

Partnerem biura coworkingu CO12 jest Galeria NOTI - po pierwsze Design

Skomentuj:

Architektoniczna sobota we Wrocławiu