Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkaniowy eksperyment we Wrocławiu. Powiedzie się?

wroclaw.gazeta.pl

W modernistycznym hotelu powstaną mikroskopijne kawalerki na sprzedaż - najmniejsze o metrażu 12 m kw., największe nieco ponad 20 m kw.

- Zainspirował nas Student's Castle w Manchesterze, angielski model kameralnych mieszkań studenckich, który chcemy przetestować we Wrocławiu - tłumaczy Tomasz Majda z Dolnośląskich Inwestycji, pomysłodawcy przedsięwzięcia. - Pomysł jest kontrowersyjny, bo przecież nikt na stałe nie chce mieszkać na 12 metrach, ale na studiach, gdy mieszkanie służy jako "przechowalnia", to powinno wystarczyć.

170 tzw. kawalerek powstanie w budynku dawnego, nieużytkowanego od lat Hotelu Asystenta na Wybrzeżu Pasteura, który Dolnośląskie Inwestycje odkupiły od Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tomasz Supron, prezes zarządu programu "Starter", w ramach którego powstają kawalerki, przekonuje, że na 12 m kw. bez trudu można zaaranżować funkcjonalne mieszkanie. - Tak naprawdę zabraknie w nim tylko pralki, ale pralnię stworzymy osobno. Będą tam niewielka łazienka z natryskiem, aneks kuchenny z lodówką i kuchenką z dwoma palnikami, łóżko i biurko - wylicza.

WROCLAW

Najtańszą kawalerkę będzie można kupić już za 97 tys. zł. Pierwsi mieszkańcy w Hotelu Asystenta mają pojawić się w styczniu przyszłego roku.

Jeśli "Starter" wypali, Dolnośląskie Inwestycje chcą przy Hotelu Asystenta wybudować kolejne mieszkania (w sumie me być ich 700), a także dyskotekę, kręgielnię i bilard. - Niewykluczone, że w drugim etapie mieszkania będą większe. Ogranicza nas jedynie wielkość piętra, czyli 250 m kw. Ale zanim to nastąpi, chcemy sprzedawać pomysł na życie na 12 metrach - zapowiada Supron.

 

Myślicie, że eksperyment zakończy się powodzeniem? Zagłosujcie w naszym sondażu (poniżej)

 

Michał Wilgocki

czytaj więcej: wroclaw.gazeta.pl


ZOBACZ TAKŻE:


Modernistyczne cudo z Wrocławia


Fotogaleria dnia: otwarto willę Tugendhatów


Fotogaleria dnia: Dworzec Warszawa Stadion


Skomentuj:

Mieszkaniowy eksperyment we Wrocławiu. Powiedzie się?