Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Galeria Katowicka rośnie. Pierwszy kielich już gotowy

red

Pierwszy z szesnastu betonowych kielichów nowego dworca i galerii jest już gotowy. - Wzorowaliśmy się na oryginale - zapewniają budowlańcy.

Rafał Elżanowski, dyrektor ds. inwestycji w Neinver Polska wyjaśnia, że właśnie zakończyło się wylewanie całej konstrukcji pierwszego kielicha. - Ma ok. 20 metrów wysokości i został zrobiony według takiej samej technologii jak oryginały - mówi. Budowlańcy posłużyli się drewnianymi szalunkami, na betonie zostały charakterystyczne ślady desek. - Budowa jednego kielicha zajmuje około 3 miesięcy. Trwa zalewanie pozostałych konstrukcji - mówił Elżanowski gdy weszliśmy na strop gotowego kielicha.

Dodaje, że część dworcowa inwestycji powinna być gotowa w czerwcu. Wszystko zależy jednak od tego, czy do tego czasu miasto wybuduje dojazdy do dworca od strony ul. Dworcowej i Słowackiego. - Nie otworzymy dworca jeśli nie da się do niego dojechać - wyjaśnia.

Cała Galeria Katowicka powinna być gotowa w połowie 2013 roku. Póki co na budowie pracuje ok. 800 osób. Warta miliard złotych inwestycja jest gotowa w 30 proc.

W części handlowej ma być ok. 250 sklepów. Przedstawiciele inwestora pochwalili się niedawno, że wynajęto już 123 lokale. Będą tu m.in. takie sklepy i punkty jak: 1 Minute, 4F, A SEC, Accessorize, Bijou Brigitte, Claire's, Deniquem, Eat&Go, Etam Lingerie, Harpers Shoes, Krakowskie Wypieki, Martens Boots & Shoes, Pasmanteria, Rubbabu, Salad Story, Lavard, Stokrotka.

 

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Skomentuj:

Galeria Katowicka rośnie. Pierwszy kielich już gotowy