Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hilton w Łodzi

red

Będzie gotowy pod koniec tego roku. Podoba wam się?

Koło dawnej wytwórni filmów w Łodzi powstaje DoubleTree by Hilton. Wznosi go firma Film Hotel należąca do grupy TOYA. Na jego elewacji pojawi się kadr z pierwszego nakręconego po wojnie w Polsce filmu fabularnego. - Każda szklana formatka układana na elewacji będzie miała odpowiedni kolor szarości. Powstanie w ten sposób kadr z "Zakazanych Piosenek", ale nie będzie wyglądał, jak filmowy plakat. Będzie miał abstrakcyjną formę, ponieważ obraz został graficznie przetworzony na piksele o wymiarach metr na metr, któremu odpowiada właśnie pojedynczy element elewacji - tłumaczy Podsędkowska.

30.01.2011 LODZ , HOTEL HILTON BUDOWANY PRZEZ FIRME BUDIMEX NA ZAMOWIENIE SPOLKI TOYA PRZY UL LAKOWEJ FOT. MALGORZATA KUJAWKA / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: ARCHITEKTURA BUDOWA BUDOWNICTWO HILTON

W DoubleTree by Hilton trwa też układanie instalacji: rurociągów, wentylacji, instalacji przeciwpożarowej. Jego otwarcie jest planowane na przełom roku. Hotel będzie miał 10 pięter i cztery gwiazdki. Jego projekt powstał w warszawskiej pracowni APA Kuryłowicz&Associates. Zakłada wybudowanie prawie 200 pokoi, biurowca klasy A, restauracji na 300 osób i ośmiu sal konferencyjnych, które pomieszczą nawet 1000 gości.

czytaj więcej na lodz.gazeta.pl

Skomentuj:

Hilton w Łodzi