Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielki McDonald's w centrum Warszawy

aru

Na pl. Defilad ruszyła budowa największej restauracji McDonald's w Polsce. Wszystko z myślą o tłumach kibiców, którzy podczas Euro 2012 odwiedzą stolicę. Dobra wizytówka? [sondaż]

Tak ma wyglądać restauracja McDonald's w strefie kibica na pl. Defilad
Tak ma wyglądać restauracja McDonald's w strefie kibica na pl. Defilad
materiały prasowe

McDonald's stanie w miejscu dawnej hali KDT na pl. Defilad, po prawej stronie od głównego wejścia do Pałacu Kultury i Nauki. To pierwsza cześć strefy kibica, która powstanie pod Pałacem Kultury na Euro 2012. Strefa zajmie 120 tys. m kw. i ma pomieścić do 100 tys. kibiców.

Ma to być największa restauracja tej sieci w Polsce - choć sam pawilon, w którym ma się mieścić fast-food nie będzie duży. To dlatego, że nie będzie w nim sali ze stolikami - wszystkie posiłki mają być serwowane na wynos. Aby przyspieszyć obsługę, będzie aż 12 stanowisk kasowych i 100-osobowa załoga. To dwukrotnie więcej niż w przeciętnej restauracji tej sieci. - Z tego co wiem, żadna nasza restauracja nie ma takiej załogi i tylu kas - mówi Karolina Podyma, zajmująca się marketingiem sieci.

Przypominamy, że w miejscu, w którym powstanie McDonald's, miał stanąć gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprojektowany przez światowej sławy architekta Kristiana Kereza. Mimo, że konkurs na prestiżowy budynek rozstrzygnięto przeszło 5 lat temu, jego budowa wciąż stoi pod znakiem zapytania. Brak decyzji nie przeszkadza jednak w budowie prowizorycznych konstrukcji w tym miejscu. Po wyburzeniu hal KDT, które przez 20 lat szpeciły centrum Warszawy, pojawiły się tu baraki dla budowlańców, nielegalne rusztowania reklamowe, a teraz wielka restauracja fast-food. Co będzie następne?

 

czytaj więcej na warszawa.gazeta.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:


Stadion Narodowy: Bryła czy Makabryła Roku?


Najlepsze stadiony świata


Przystanek we Wrocławiu jak betonowa rzeźba


Skomentuj:

Wielki McDonald's w centrum Warszawy