Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza starej kamienicy [FILM]

fredka

Narożna kamienica w zabytkowym centrum Tarnowskich Gór dziś już niczym nie zachwyca. Niedługo ma się to zmienić...

Rewitalizacja i nadbudowa kamienicy w Tarnowskich Górach. woj. śląskie
Rewitalizacja i nadbudowa kamienicy w Tarnowskich Górach. woj. śląskie
Franta Group

Za sprawą pracowni Franta Group, budynek dostanie drugie życie. W starych murach architekci zaprojektowali nowoczesny hotel. To będzie jedna z najnowocześniejszych realizacji architektonicznych w mieście.

Zobacz jak architekci przedstawiają metamorfozę budynku:

 

Zabytkowy budynek był wcześniej kilkukrotnie przebudowywany, co spowodowało, że dziś jest bardzo zniszczony i zaniedbany. Architekci silny nacisk położyli na odtworzenie jego pierwotnych elementów oraz zachowanie odpowiednich proporcji. Na podstawie m.in. starych pocztówek częściowo odtworzyli podziały elewacji, gzymsy i boniowanie.

Fasada przybrała neutralny odcień szarości, co współgra z nowoczesną nadbudową. Nową kubaturę wycofano od linii elewacji o metr. Jej szklane ściany, zapewniające gościom hotelowym panoramiczny widok na zabytkowe miasto, osłonięto metalowymi żaluzjami. W nocy nowoczesny penthouse zaświeci ledowym światłem.

Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. W środku znajdzie się 80 miejsc noclegowych, natomiast przestronny parter zajmie restauracja, bar i sale konferencyjne.

 

ZOBACZ TAKŻE:


Nowoczesna kamienica w Poznaniu


Lewitująca kamienica studia Amoeba


Architekt o Makabryle Roku 2011


Skomentuj:

Metamorfoza starej kamienicy [FILM]